HP Omen 15 modellerinin hepsinde coil whine var mı?

Cihaz geldi. Ne fanla beraber gelen sesi düzeltmişler ne de klavyedeki ghosting sorununu. Bir de gerekli testlerin yapıldığını falan da yazmışlar. Klavye o kadar önemli değil de fanla gelen ses çıldırtıyor beni. Değişim istesem belki cihazı değiştirirler ama gelecek cihazda da aynı sorun vardır kesin. Durum bu.
Sizin adınıza üzüldüm hocam keşke değiştirselermiş fanlarını dediğiniz gibi klavye iadere ediliyorda asıl önemli olan fanlar. Değişim isteyebilirsiniz ama bazı distribütör firma HP'nin çıkardığı kararı kabul etmeyebiliyor mesela banada HP'den değişim/iade belgesi verdiler fakat Penta'ya gönderdiğimde kabul etmediler. Verdikleri raporun DOA raporu olmadığını söylediler. Sizin distribütör firma hangisi? Aldığın satıcıda ya da distribütör firmanın elinde aynı laptoptan varsa değişim yapabilirler yoksa değişim yapmazlar. İade seçeneğini değerlendirirler. Bende değişim için göndermiştim fakat stokları yokmuş iade olacak dediler bende iade işlemini iptal ettirmiştim. HP'ye gönderip onarım yaptırmıştım.

Sizin adınıza üzüldüm hocam keşke değiştirseler miş fanlarını dediğiniz gibi klavye iadere ediliyorda asıl önemli olan fanlar. Değişim isteyebilirsiniz ama bazı distribütör firma HP'nin çıkardığı kararı kabul etmeyebiliyor mesela bana da HP'den değişim/iade belgesi verdiler fakat Penta'ya gönderdiğimde kabul etmediler. Verdikleri raporun doa raporu olmadığını söylediler. Sizin distribütör firma hangisi? Aldığın satıcıda ya da distribütör firmanın elinde aynı laptoptan varsa değişim yapabilirler yoksa değişim yapmazlar. İade seçeneğini değerlendirirler. Bende değişim için göndermiştim fakat stokları yokmuş iade olacak dediler bende iade işlemini iptal ettirmiştim. HP'ye gönderip onarım yaptırmıştım.

Şu an tekrar istediler bilgisayarı. Eminim düzeltemeyeceklerinden. Kronik sorunlu bir ürün çünkü. Bakalım, eski laptopumla derslere gireceğim. Aslında süreci anlamadım aynı numaradan iki kere aradılar HP'den, birisi aldığın firmaya gönder diğeri bize tekrar gönderin dediler. Yapamazsak aynı segmentte bir ürünle değiştiririz tarzında konuştu. Yarın tekrar yollayacagım ne olacaksa olsun. :)

Şu an tekrar istediler bilgisayarı. Eminim düzeltemeyeceklerinden. Kronik sorunlu bir ürün çünkü. Bakalım, eski laptopumla derslere gireceğim. Aslında süreci anlamadım aynı numaradan iki kere aradılar HP'den, birisi aldığın firmaya gönder diğeri bize tekrar gönderin dediler. Yapamazsak aynı segmentte bir ürünle değiştiririz tarzında konuştu. Yarın tekrar yollayacagım ne olacaksa olsun. :)
Yollayın hocam umarım düzeltirler hatalarını, tekrar beni bilgilendirebilir misiniz her şey sonuçlanınca.

Yollayın hocam umarım düzeltirler hatalarını, tekrar beni bilgilendirebilir misiniz her şey sonuçlanınca.
Bugün laptop neredeyse 25 gündür serviste ve değişim veya iade hakkım doğmuş oldu. Şu an değişim talep ettim 2 ay civarında yeni laptopumun yurt dışından gönderileceği yönünde konuştular. Bir bilgisayar aldık dert sahibi olduk. :)

Bugün laptop neredeyse 25 gündür serviste ve değişim veya iade hakkım doğmuş oldu. Şu an değişim talep ettim 2 ay civarında yeni laptopumun yurt dışından gönderileceği yönünde konuştular. Bir bilgisayar aldık dert sahibi olduk. :)
Çok uzun sürmüş servis süreci 25 gün sonunda siz mi arayıp söylediniz değişim/iade hakkı için yoksa onlar mı sizi arayıp sordu? Hocam aynen öyle olduk 2 ay bekle bekle geçmez Çinden gönderecekler heralde :)

Son düzenleme:
Çok uzun sürmüş servis süreci 25 gün sonunda siz mi arayıp söylediniz değişim/iade hakkı için yoksa onlar mı sizi arayıp sordu? Hocam aynen öyle olduk 2 ay bekle bekle geçmez Çinden gönderecekler heralde :)
Hiç hatırlamıyorum. Ben aramış olabilirim. Değişim olacak ama 1 ay da 3 ay da sürebilir dediler.

Teşekkürler, değişim yapıldı. Değişen bir şey yok. Yani sorun değilmiş demek ki tüm ürünler böyle. Çıkan tiz ses ve klavye aynı.
Hocam klavye sorunu dediğiniz tuşların bazen algılamaması mı? Forumlarda bir süre sonra bazı tuşların (özellike X ve R tuşlarının) çalışmamaya başladığını söylüyor kullanıcılar. Ben de almayı düşünüyordum da bu sorun gözümü korkutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı