HP Omen 15 nasıldır?

Mhating

Zeptopat
Arkadaşlar siparis gecmeyi düşünüyorum fakat siteyi bayağı bir araştırdım, isinma sorunu var diyen cok.
YouTube videolarında herhangi bir isinma problemi görmedim. Kullanan arkadaşlar var ise fikirleri güzel olur benim için.

Bu fiyata 2060 almak varken 1660 Ti almak mantikli gelmiyor bir türlü. Ama işlemcisi cok düşündürüyor herhangi bir problem yaşar mıyım acaba diye. 2060'lar i7'lerle sorunsuz ama i5 ile nasıl olur? Fikirlerinizi esirgemeyin 😀

FousterCamP

Centipat
Yer
Kaer Morhen
Isınma sorunundan pek anlamam ama dediğiniz gibi aynı fiyata 2060 almak varken 1660 Ti almak bana da saçma geliyor.

Dureren12

Centipat
Bu fiyata 2060 almak varken 1660 Ti almak mantikli gelmiyor bir türlü.
Yani eğer o 2060 model eğer çok isinmiyorsa, evet o fiyata 2060 varken 1660Ti almak mantıksız.

Mefistofeles

Picopat
İşlemci o kartla rahat gider dert etmeyin, zaten böyle sistemlerde uyumlu parçalar kullanılır. Laptop dediğin ısınıyor hocam ya güzel para dökeceksin ya da ısınacak, şahsen ben pek umursamam laptopta sıcaklığı benim için önemli olan klavyede sıcaklığı hissettirip hissettirmemesi. Bu fiyata 2060 gayet güzel, 144hz panel gayet alınası duruyor ürün. Omen serisi de hp için üst bir seri bence güzel ürün.

Radeon RX 5500M

Centipat
Makaleler
6
Yer
MSI all-AMD laptop bayisi-teknik servisi.
BF1 ve BF5 gibi oyunların multiplayerlarında yetersiz kalacaktır işlemcisi, onun dışında fena olmayan bir ikili. Güzel alınabilir. Tam bütçeniz ne kadar?

KS
M

Mhating

Zeptopat
BF1 ve BF5 gibi oyunların multiplayerlarında yetersiz kalacaktır işlemcisi, onun dışında fena olmayan bir ikili. Güzel alınabilir. Tam bütçeniz ne kadar?

Aksam yazım hatasi sebebi ile cevap hakkim engellendi, kusura bakma :)
12K'yi geçebileceğini düşünmüyorum.
i7'lil laptoplar13K'dan başlıyor simdi buna siparis vermezsem biterse, ayni sistemi daha pahalıya alma ihtimalim yüksek.
Herkes yeni seri ekran kartlarini tanıttı, biraz daga beklersem 12'lere 2070 gibi bir makine iner mi beklesem mi, alsam mi? :)

Radeon RX 5500M

Centipat
Makaleler
6
Yer
MSI all-AMD laptop bayisi-teknik servisi.
Aksam yazım. Hatasi sebebi ile cevap hakkim engellendi kusura bakma :)
12K'yi geçebileceğini düşünmüyorum.
i7'li makinelarsa 13K'dan başlıyor simdi buna siparis vermezsem biterse ayni sistemi daha pahalıya alma ihtimalim yüksek.
Herkes yeni seri ekran kartlarini tanıttı biraz daga beklersem 12'lere 2070 gibi bir makine iner mi beklesem mi alsam mi :)

Maalesef inmez, ama 3060 bir makine bulabilirsiniz. Bu laptopu da alabilirsiniz kesinlikle üzmez. Sadece eksiklerini bilerek alın, sonradan sürpriz olunca çok kötü hissedersiniz.
Bu bütçeye çıkabilirseniz bunu tavsiye ederim.

Makaleler
9
Fena değil ama işlemci ağırlıklı oyunlarda sorun yapabilir. Alternatif olarak Alpha 15 alabilirsiniz.

KS
M

Mhating

Zeptopat
Maalesef inmez, ama 3060 bir makine bulabilirsiniz. Bu laptopu da alabilirsiniz kesinlikle üzmez. Sadece eksiklerini bilerek alın, sonradan sürpriz olunca çok kötü hissedersiniz.
Bu bütçeye çıkabilirseniz bunu tavsiye ederim.

AMD ekran kartları hakkında bilgim yok ama bu verdiğiniz makineda RAM ihtiyacı gözüküyor 300-500 bir masraf daha gözüküyor sanirim.:)
ama pazartesine kadar zaten bekleyeceğim gibi duruyor incelemesini yaparım.

Yukarı