HP Omen 15 touchpad boşluğu, coil whine ve bağlantı kopması garantiye girer mi?

bernardosilva

Picopat
1) Coil whine: Fan çalışmazsa gelmiyor ama fan çalışmaya başladığı anda aşırı ince ıslığa benzer bir ses var ve ortam sessizse çok rahatsız ediyor.
2) Tuş bağlantısı kopuyor: Bazen uzun süre bastığım tuş bir anda teması kesiyor ve bırakıp tekrar bastığımda çalışıyor.
3) Tocuhpad'de boşluk var: Elimi üzerinde gezdirdiğimde bir boşluk var tıkırdıyor, YouTube'da videoları var.

Birbirinden can sıkıcı bu sorunlar, garantiye gönderirsem bir şey yapabilirler mi? 13 bin verdiğim bir bilgisayarın böyle sorunları olması canımı sıkıyor. En çok da 1 ve 2. sorun. Fan değişirse o ses gider mi? Yoksa yolladığımda biz bir sorun bulamadık deyip geri mi yollarlar?

slipdream

Picopat
1) Coil whine: Fan çalışmazsa gelmiyor ama fan çalışmaya başladığı anda aşırı ince ıslığa benzer bir ses var ve ortam sessizse çok rahatsız ediyor.
2) Tuş bağlantısı kopuyor: Bazen uzun süre bastığım tuş bir anda teması kesiyor ve bırakıp tekrar bastığımda çalışıyor.
3) Tocuhpad'de boşluk var: Elimi üzerinde gezdirdiğimde bir boşluk var tıkırdıyor, YouTube'da videoları var.

Birbirinden can sıkıcı bu sorunlar, garantiye gönderirsem bir şey yapabilirler mi? 13 bin verdiğim bir bilgisayarın böyle sorunları olması canımı sıkıyor. En çok da 1 ve 2. sorun. Fan değişirse o ses gider mi? Yoksa yolladığımda biz bir sorun bulamadık deyip geri mi yollarlar?
Hocam merhaba. Sırf postunuza cevap vermek için girdim. Ben de sizin gibi hp omen 15-dh1006nt almıştım ve cihazdan çok memnundum. Rdr2 bitirdim ve gram kasmadı laptop. Ama sonraları coil whine ile ben de tanıştım. Bir de benim dediğim dönem corona dönemiydi şimdi her yer açık yine. Neyse, bende coil whine sorunu vardı ama özellikle gece çalışırken boşta çok rahatsız edici ses geliyordu. Bunla ilgili telefon görüşmeleri yaparken bi baktım bir de laptop tam kapanmıyor, sanırım sol menteşede sorun vardı ve sağ taraf tam kapanırken sol taraf 2 mm açık kalıyordu. Bunu da belirttim ve garantiye yolladım. Ürün ile ilgili hiçbir haber gelmedi. Aradım sordum, test yapıldığı ve parça değişecekse bana söyleneceği belirtildi. Ben de iyi o zaman parça değişimi kabul etmediğimi ve değişim istediğimi söylerim dedim ve kapattım. Sonra bi hafta sonra tadilat yapılıp gönderildiğine dair mesaj geldi. Sinirle müşteri hizmetlerini aradım. Tadilat kabul etmediğimi, laptoptan memnun olduğumu ve birebir ürün değişimi istediğimi söyledim. Ürünü gönderirken değişim istediğimi söylemediğim için değişim yapmayacaklarını söylediler. Oysa ben tadilat istediğimi de söylememiştim ve bana parça değişimi olacaksa arayacaklarını söylemişlerdi. Konuştuğum kişi aramak zorunda olmadıklarını söyleyince kendilerini şikayet edeceğimi söyledim. Bu sırada laptop geldi, dediklerine göre menteşe ve fan değişimi yapılmış ama hala coil whine vardı ve laptop kutudan çıkardığımda normalken kapağını açıp kapattığımda yine sol taraf yukarıda kaldı. Sonrasında beni hpden özlem kütük hanım aradı, kendisi şikayet var sitesinde de epey ünlü sorunları çözen birisi. Onun sayesinde tadilat sonrası bile aynı olduğu için rapor çıkartıp iade gerçekleştirdim.

Kısacası, hp omen laptop yeni ise (ilk 6 ay) tadilat istemeyip değiştirme ya da iade hakkınız bulunmakta. Anladığım kadarıyla menteşe sorunu olmasa ve sadece coil whine ile başvursam bir şey yapmayacaklardı zira fanları değiştirdiler bir şey değişmedi. İstediğiniz çözümü bulamazsanız üzerine düşüp şikayet edeceğinizi söyleyin ve hp içinde de şikayet kaydı açılmasını isteyin.

Genel hatlarıyla yaşadığım süreci anlattım, aşağı yukarı 4-5 aydı bu süreç. Aklınıza takılan bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yukarı