HP Omen 15 vs MSI bravo 15

Bütçe
9000-10000 TL

aenesy

Decapat
Daha fazla  
Selamlar,

Yazılım ve oyun için uzun süreli kullanabileceğim ısınma problemi yaşatmayacak bir laptopa ihtiyacım var. Araştırmalarım sonucu 2 model arasında kaldım:
HP Omen 15: Ryzen 7 4800H GTX 1650 Ti 1TB SSD 16 GB RAM 60Hz IPS panel 10000 TL.
MSI bravo 15: Ryzen 7 4800H RX5500M 512 GB SSD 8 GB RAM 144Hz TN panel 9200TL.

Güçlü bir laptop alıp da panelini 60Hz olanından seçmek mantıklı mı?
LoL, Valorant, R6 tarzı oyunlarda +150 FPS göreceğim halde panel bana saniye başına 60 kare verecek maksimum.
Sizce bu paneli seçmek mantıklı mı?
Artılarını ve eksilerini söyler misiniz?
Ayrıca laptopların "sıcaklık çözümleri" hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.

Ben bravo 15 alırdım. Ama 8 GB daha RAM almayı unutmayın. Özellikle rekabetçi oyunlar için ciddi bir şart çift kanal 16 GB RAM. Kendi bilgisayarımda Valorant 8 GB ile sabit 120, 16 GB ile 200 sabit.

Ekranı 60Hz tutarsan FPS'in 60'ı geçmez. O yüzden MSI almanı tercih ederim. Sıcaklık çözümleri için de oyun içi Turbo fan açarsan veya altına bir fan alırsan senin için daha iyi olacaktır.
Ve arkadaşın dediği gibi RAM'ı 16 GB yap. Farkı hissedeceksin.
Bende de 120Hz var ve gerçekten dünyadaki en iyi şey diyebilirim.
Hayırlı olsun.

@Radeon RX 5500M
@Arda Demirkıran
Bravo 15 fanların önü plastik ile kapalıymış ve hava sirkülasyonunu engelleyip ısınma problemi ortaya çıkarıyormuş
sizler ne dersiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Radeon RX 5500M
@Arda Demirkıran
Bravo 15 fanların önü plastik ile kapalıymış ve hava sirkülasyonunu engelleyip ısınma problemi ortaya çıkarıyormuş
Sizler ne dersiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam içiniz rahat etmediyse yenisini alın. Bundaki 5500M 1660 Ti Max-Q ile 1660 Ti arası performans veriyor. Kasada tamamen yeni.

Ben Bravo öneririm, hem ekran, hem de ekran kartı açısından daha iyi. Ayrıca 5000 serisi Ryzen işlemcili modelleri Amazon'da indirimde, onlara bakabilirsiniz.

Hocam içiniz rahat etmediyse yenisini alın. Bundaki 5500M 1660 Ti Max-Q ile 1660 Ti arası performans veriyor. Kasada tamamen yeni.
Biliyorum yazdıklarınızı okuyorum 1 haftadır.
Isınma sorununa çözüm gelip gelmediğini reviewları görmeden nasıl anlayabilirim?Sonuçta yeni bir ürün ve henüz sıkıntıları çözülmemiş olabilir.Yeni çıkan bir ürünü erkenden almak mantıklı mı?
İşlemci de ryzen 5 5600H diyor daha mı iyi eski modelden,peki fiyatı ne kadar kalır bu şekilde?

Biliyorum yazdıklarınızı okuyorum 1 haftadır.
Isınma sorununa çözüm gelip gelmediğini reviewları görmeden nasıl anlayabilirim? Sonuçta yeni bir ürün ve henüz sıkıntıları çözülmemiş olabilir. Yeni çıkan bir ürünü erkenden almak mantıklı mı?
İşlemci de Ryzen 5 5600H diyor daha mı iyi eski modelden, peki fiyatı ne kadar kalır bu şekilde?

Tabii, endişeniz anlıyorum ancak Türkiye'de bir laptopu almak için en iyi zaman ilk çıktığı zamandır. Daha sonra yükselecek maalesef. 4800H daha güçlü render performansı açısından, ancak oyunlar için 5600H daha iyi.
Kendimde Alpha 17 incelemeleri çıkmadan önce aldım. Ve memnunum açıkçası, fiyatı bir daha 11800 liraya düşmedi.

Tabii, endişeniz anlıyorum ancak Türkiye'de bir laptopu almak için en iyi zaman ilk çıktığı zamandır. Daha sonra yükselecek maalesef. 4800H daha güçlü render performansı açısından, ancak oyunlar için 5600h daha iyi.
Kendimde Alpha 17 incelemeleri çıkmadan önce aldım. Ve memnunum açıkçası, fiyatı bir daha 11800 liraya düşmedi.

Rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
Sizinle DC veya Instagram'dan görüşebilme şansımız var mı?
Malumunuz öğrenciyim ve alacağım bilgisayarı 6-7 yıl kullanmam gerekecek.
Yani tek atımlık kurşunum var,yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı