HP Omen 16 2023 4050 RTX / i7 13650 alınır mı?

dedem42

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, hata falan yaparsamda affola ılk defa kayıt oldum. Yurt dısındayım, bu Omen'i buldum fıyatı olarak dıgerlerınden cok uygun. Ozellık olarak cok ustun. Bır sorunu sıkıntısı var mı? MUX Switch var mı bunlarda ya da gerekli mi boyle bır laptopa? Isın ıcınde cıkamadım. TR ile 26K'ya falan gelıyor. Bıktım arastırmaktan, bir bakabılırsenız cok sevınırım.
Lınkı de bırakayım gırebılırsenız:

Hangi ülkedesiniz? O ülkenin ünlü sitelerini atarsanız size daha iyi öneri yapabiliriz. Bir de bütçeniz nedir?
ben isveçteyim sitelerde vala gamıng laptop yazıp bakıyorum :D hep

4050 için para harcamaya değmez.
Kampanya yakalarsan 3070 yakalamaya bak, DLSS 3 şart ise en kötü RTX 4060 al; Strix G16 ve Legion 5 Pro f/p ürünlerdir.
ya legıon lara bakıyorum technopat burda buluyorum guzel al dıyorlar dıger konularda sacma sekılde bızım burda bakıyorum aynı urun ıcı farklı kafayı yedım

ben ısın ıcınden cıkamadım baktıgım modeller var onların lınklerını bırakayım buraya bı . legıon 5 pro bakıyorum adı aynı ıcı farklı anlam veremedım o yuzden .

baktıgım bırıde bu

ya legıon lara bakıyorum technopat burda buluyorum guzel al dıyorlar dıger konularda sacma sekılde bızım burda bakıyorum aynı urun ıcı farklı kafayı yedım
Türkiye'deki siteler bunlar sonuçta. Ekran kartına ve panel detaylarına bakman yeterli, diğer depolama ve RAM gibi donanımlar yükseltilebilir.

İstersen direkt İsveç uzantılı Legion sitesinden bak Laptop modellerine, sipariş verirken konfigürasyon yapmana da izin veriyordu galiba.

Hangi ülkedesiniz? O ülkenin ünlü sitelerini atarsanız size daha iyi öneri yapabiliriz. Bir de bütçeniz nedir?
ısvecde yasıyorum unlu sıtede oyle unlusu yok tr gıbı pek ısımle arıyom sadece butcede 30k ya kadar rahat cıkarım valorant rust oyun ıcın alıyorum acıkcası ben

Türkiye'deki siteler bunlar sonuçta. Ekran kartına ve panel detaylarına bakman yeterli, diğer depolama ve RAM gibi donanımlar yükseltilebilir.

İstersen direkt İsveç uzantılı Legion sitesinden bak Laptop modellerine, sipariş verirken konfigürasyon yapmana da izin veriyordu galiba.
mesela bu konu actıgım omenın ekran kartı olsun ıslemcısı olsun oburlerıne gore kagıt uzerınde kat kat ıyı gelıyor o yuzden kafam cok karıstı 13k krona 3060 ddr4 ıslemcı ı5 ı7 12500 ler falan var buna bakıyorum onlardan ucuz onlardan ustun anlam veremedım buraya o yuzden yazdım

4050 için para harcamaya değmez.
Kampanya yakalarsan 3070 yakalamaya bak, DLSS 3 şart ise en kötü RTX 4060 al; Strix G16 ve Legion 5 Pro f/p ürünlerdir.
oyun ıcın olucak bana tek krıter bu rekabetcıde sorun cıkarmadan rahatlıkla oynatıcak fps yuksek olup drop yemesın baskada krıter yok benım ıcın

ben yanlıs yazmısım ozellıklerını 4060 bu arada ılk lınkdekı omen i7 13620H / 16GB RAM / 512GB SSD / RTX 4060 ozellıklerı bunlar

Son düzenleme:
mesela bu konu actıgım omenın ekran kartı olsun ıslemcısı olsun oburlerıne gore kagıt uzerınde kat kat ıyı gelıyor o yuzden kafam cok karıstı 13k krona 3060 ddr4 ıslemcı ı5 ı7 12500 ler falan var buna bakıyorum onlardan ucuz onlardan ustun anlam veremedım buraya o yuzden yazdım
Sırf oyun oynayacaksan masaüstü sistem diz, laptop tarafı tuzlu biraz.

Şu linkteki cihazdan işletim sistemini çıkardım ve üzerine 4060 + dâhâ iyi bir ekran paneli seçtim ve maliyeti oldu bana 1600 kron. İşlemciyi yükseltsem 1900 kron olacak, 1900 kron ödeyene kadar en kral RTX 3070 Ti veya 3080 laptop bakarsın.

Sırf oyun oynayacaksan masaüstü sistem diz, laptop tarafı tuzlu biraz.

Şu linkteki cihazdan işletim sistemini çıkardım ve üzerine 4060 + dâhâ iyi bir ekran paneli seçtim ve maliyeti oldu bana 1600 kron. İşlemciyi yükseltsem 1900 kron olacak, 1900 kron ödeyene kadar en kral RTX 3070 Ti veya 3080 laptop bakarsın.
3070ti ler daha iyi diyorsan 4060 dan onlara yoneleyım o zaman oda olur fark etmıyor zaten masa ustu var suanda kullandıgım laptop lazım bı tanede :D masaustundne anlıyom az cok kendım topladım onu laptopda bılgım 0

3070ti ler daha iyi diyorsan 4060 dan onlara yoneleyım o zaman oda olur fark etmıyor zaten masa ustu var suanda kullandıgım laptop lazım bı tanede :D masaustundne anlıyom az cok kendım topladım onu laptopda bılgım 0
Laptop tarafında RTX 4000 serisinin artısı DLSS 3 teknolojisine sahip olması, desteklediği oyunlarda neredeyse %40-%70 arası FPS artışı sunuyor ama stabil değil. Ayrıca güç kısıtlaması var 4050-4060 ve 4070 kartlarında.

3070 kartı 4060'a göre saf güç olarak dâhâ üstün, olay ondan ibaret.

Laptop tarafında RTX 4000 serisinin artısı DLSS 3 teknolojisine sahip olması, desteklediği oyunlarda neredeyse %40-%70 arası FPS artışı sunuyor ama stabil değil. Ayrıca güç kısıtlaması var 4050-4060 ve 4070 kartlarında.

3070 kartı 4060'a göre saf güç olarak dâhâ üstün, olay ondan ibaret.
pek yenı nesıl pesınde degılım kanka zaten oyandıgımız oyunlar rust valorant tarzı bana bu oyunlarda en guzel fps verıcek makıne lazım baskada dedıgım gıbı krıter yok D:

Geri
Yukarı