HP Omen 17 aldıktan sonra yapılması gerekenler

aec92

Femtopat
Katılım
12 Mayıs 2022
Mesajlar
76

kaWz

Hectopat
Katılım
21 Kasım 2017
Mesajlar
580
Çözümler
6
Freedos cihaz. Windows kurduktan sonra sürücülerini kur yeterli.
HP nin Vantage tarzı bir uygulaması varsa onu da indirip pil dolumu %80'e sabitlersin pil biraz daha uzun ömürlü olsun diye. Bunların haricinde üçüncü bir parti uygulama yüklemeyin.
Driver booster, iobit systemcare tarzı falan boş ve gereksiz uygulamalar bunlar.
 

revivality

Picopat
Katılım
21 Nisan 2022
Mesajlar
582
Çözümler
4
Öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde, sorunsuz şekilde kullanman dileği ile.
Satıcı HP Store gözüküyor. Muhtemelen BIOS'un güncel gelecektir eğer güncel değilse ve bu işlerde anlıyorsan biraz BIOS güncellemesi yapabilirsin. Windows kurulumundan sonra HP'nin sitesinden driverları indirip kurduktan sonra kullanmaya başlayabilirsin. 3. parti kaçak/cracklenmiş yazılımlar kullanmamaya çalışmanı tavsiye ederim. Windows ve Office için retail key kullanabilirsin ucuz bir yöntem.
 

Str0xy

Picopat
Katılım
22 Mart 2022
Mesajlar
746
Makaleler
1

Herkese iyi sosyaller,
Yukarıdaki linkten siparişimi vermiş bulunmaktayım.
Bir Gaming laptopta başlarken indirilmesi gereken programlar yazılımlar ve ayarlar tavsiyeniz varsa eğer burada belirtirseniz çok sevinirim.
Hocam driver'ları kendi sitesinden kurun seri numarasını girip. HP Vantage uygulaması bana göre gereksiz çünkü bios ayarlarında pil koruma ayarı var. %100'e geldikten sonra şarjı direkt adaptör'den çekiyor anladığım kadarıyla. HP Asistan uygulamasını da kurmanızı tavsiye ederim zira baya iş görüyor.
 
Yukarı