HP Omen 17 aldıktan sonra yapılması gerekenler

Attığım ekran 4k 300hz tazeleme, 32gb rami var ayriyetten WİNDOWS 10 HOME var. Arkadaşın aldığında windows sürümü yok.
Yanlış link paylaşmış olabilir misin? Ekranı 1080p 144 Hz ve Linux işletim sistemi gözüküyor.

1653049150987.png

Herkese iyi sosyaller,
Yukarıdaki linkten siparişimi vermiş bulunmaktayım.
Bir Gaming laptopta başlarken indirilmesi gereken programlar yazılımlar ve ayarlar tavsiyeniz varsa eğer burada belirtirseniz çok sevinirim.
Driverları kurduktan sonra mutlaka CPU testi yapın işlemci sıcaklıklarına bakın!!! Bende aldım şuan serviste cihaz CPU SICAKLIĞI 102 DERECELERE çıkıyordu

Öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde, sorunsuz şekilde kullanman dileği ile.
Satıcı HP Store gözüküyor. Muhtemelen BIOS'un güncel gelecektir eğer güncel değilse ve bu işlerde anlıyorsan biraz BIOS güncellemesi yapabilirsin. Windows kurulumundan sonra HP'nin sitesinden driverları indirip kurduktan sonra kullanmaya başlayabilirsin. 3. parti kaçak/cracklenmiş yazılımlar
Hocam driver'ları kendi sitesinden kurun seri numarasını girip. HP Vantage uygulaması bana göre gereksiz çünkü bios ayarlarında pil koruma ayarı var. %100'e geldikten sonra şarjı direkt adaptör'den çekiyor anladığım kadarıyla. HP Asistan uygulamasını da kurmanızı tavsiye ederim zira baya iş görüyor.

kullanmamaya çalışmanı tavsiye ederim. Windows ve Office için retail key kullanabilirsin ucuz bir yöntem.
Öncelikle dua ederek başlıcam sorunsuz gelmesi için sonra hepinizin önerilerini dikkate alıp yapmaya çalışcam. :D umarım memnun kalırım.
Öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde, sorunsuz şekilde kullanman dileği ile.
Satıcı HP Store gözüküyor. Muhtemelen BIOS'un güncel gelecektir eğer güncel değilse ve bu işlerde anlıyorsan biraz BIOS güncellemesi yapabilirsin. Windows kurulumundan sonra HP'nin sitesinden driverları indirip kurduktan sonra kullanmaya başlayabilirsin. 3. parti kaçak/cracklenmiş yazılımlar kullanmamaya çalışmanı tavsiye ederim. Windows ve Office için retail key kullanabilirsin ucuz bir yöntem.
Key bulabilceğim bir site de söylerseniz çok sevinirim.
Driverları kurduktan sonra mutlaka CPU testi yapın işlemci sıcaklıklarına bakın!!! Bende aldım şuan serviste cihaz CPU SICAKLIĞI 102 DERECELERE çıkıyordu
100 derecelere kadar normal diye okumuştum bir yerde ama bu model için geçerli değil mi ?

hayırlı olsun 26.500₺ şuanda siz kaça almıştınız düşme-artma durumu hakkında bilgisi olan var mı
Aynı fiyattan aldım.
Freedos cihaz. Windows kurduktan sonra sürücülerini kur yeterli.
HP nin Vantage tarzı bir uygulaması varsa onu da indirip pil dolumu %80'e sabitlersin pil biraz daha uzun ömürlü olsun diye. Bunların haricinde üçüncü bir parti uygulama yüklemeyin.
Driver booster, iobit systemcare tarzı falan boş ve gereksiz uygulamalar bunlar.
W11 mi W10 mu kurmalıyım sence hocam ?

Son düzenleme:

Herkese iyi sosyaller,
Yukarıdaki linkten siparişimi vermiş bulunmaktayım.
Bir Gaming laptopta başlarken indirilmesi gereken programlar yazılımlar ve ayarlar tavsiyeniz varsa eğer burada belirtirseniz çok sevinirim.
Hayırlı olsun, ben de aynı konuyu açmayı düşünüyordum tekrar açmaya gerek yok sanıyorum. Aynı satıcıdan bende ürünü satın aldım, ürün elime ulaştı dış paketlemesi iyiydi. Daha kutuyu açma fırsatım olmadı.
Umarım bende de aynı problem ortaya çıkmaz.
hayırlı olsun 26.500₺ şuanda siz kaça almıştınız düşme-artma durumu hakkında bilgisi olan var mı
Ürünü 2 haftadır takip ediyorum. İlk gmrdüğüm fiyat 26.800'dü. Karar veremedim bu süreçte dolarında yükselmesi ile sırası ile 27.100, 27.600, 28.100 ve son olarak 29.000 tl'li fiyatları gördüm. Bu kampanyayı görünce direkt satın aldım. Dolar kurunun yüksek olduğu bir piyasada fiyatın çok daha altı olurmu bilemiyorum.

Hayırlı olsun, ben de aynı konuyu açmayı düşünüyordum tekrar açmaya gerek yok sanıyorum. Aynı satıcıdan bende ürünü satın aldım, ürün elime ulaştı dış paketlemesi iyiydi. Daha kutuyu açma fırsatım olmadı.

Umarım bende de aynı problem ortaya çıkmaz.

Ürünü 2 haftadır takip ediyorum. İlk gmrdüğüm fiyat 26.800'dü. Karar veremedim bu süreçte dolarında yükselmesi ile sırası ile 27.100, 27.600, 28.100 ve son olarak 29.000 TL'li fiyatları gördüm. Bu kampanyayı görünce direkt satın aldım. Dolar kurunun yüksek olduğu bir piyasada fiyatın çok daha altı olur mu bilemiyorum.

Bence de gayet makul bir fiyattan aldık. Bende bekliyorum yarın ya da pazartesi gelecek. Hayırlı olsun. Herhangi bir sorun da sıkıntıda birbirimizi haberdar edelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı