HP Omen 17 aldıktan sonra yapılması gerekenler

Herkese iyi sosyaller,
Yukarıdaki linkten siparişimi vermiş bulunmaktayım.
Bir Gaming laptopta başlarken indirilmesi gereken programlar yazılımlar ve ayarlar tavsiyeniz varsa eğer burada belirtirseniz çok sevinirim.

Merhaba,
Modelin indirimi bitti ve çoğu yerde stok yok. RTX3060 olan modeli alınır mı?

Yoksa işlemci neslini ve ekran boyutu düşürerek bunu mu almak mantıklı olur? 10.Nesil i7 ısınma sorunu var mı?

Bu hatayı alıyorum çözümünü bilen var mı acaba USB takılı olmasına rağmen?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 49
Bu hatayı alıyorum çözümünü bilen var mı acaba USB takılı olmasına rağmen?
Bilgisayar ssd'yi görmüyor. Hp'nin sitesinden https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp134001-134500/sp134240.exe bu linkteki driver'ı indir. İnen .exe dosyasını sağ tıklayıp dosyaları çıkart yap. Ya ana klasörde ya da alt klasörlerden birinde f6 diye bir klasör var. O klasörü kurulum için oluşturduğun usb'nin içine kopyalayacaksın. Sonra tekrar kuruluma başla. Bu ekrandan gözat diyip usb'ye kopyaladığın f6 klasörünü seç, üstte çıkan driver'ı seçip sonraki'e tıkla ssd gelecek. Sonra yüklemeyi tamamlayabilirsin.

Bilgisayar ssd'yi görmüyor. Hp'nin sitesinden https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp134001-134500/sp134240.exe bu linkteki driver'ı indir. İnen .exe dosyasını sağ tıklayıp dosyaları çıkart yap. Ya ana klasörde ya da alt klasörlerden birinde f6 diye bir klasör var. O klasörü kurulum için oluşturduğun usb'nin içine kopyalayacaksın. Sonra tekrar kuruluma başla. Bu ekrandan gözat diyip usb'ye kopyaladığın f6 klasörünü seç, üstte çıkan driver'ı seçip sonraki'e tıkla ssd gelecek. Sonra yüklemeyi tamamlayabilirsin.
Çok teşekkür ederim şu an yükleniyor. Böyle birşeyi asla bulamazdım ben.
Bişey daha sormak istiyorum Touchpad aktif değil şu an. Nasıl aktif edicem acaba ?

Son düzenleme:

Bişey daha sormak istiyorum Touchpad aktif değil şu an. Nasıl aktif edicem acaba ?
Touchpad bende aktifti sizde aktif değilse kurulum ile ya da sürücü güncellemeleri ile ilgili olabilir. Kurulum bittikten sonra tüm driverleri güncelleyin çözülecektir diye düşünüyorum.

Touchpad bende aktifti sizde aktif değilse kurulum ile ya da sürücü güncellemeleri ile ilgili olabilir. Kurulum bittikten sonra tüm driverleri güncelleyin çözülecektir diye düşünüyorum.
Teşekkürler. Güncelleştirmeleri yaparken yenidem başlatınca biosu kendi güncelledi galiba anladığım kadarıyla. Ve birçok hata veriyor şu an bozuk görüntü olarak güncelleştirmelerle birlikte düzelir diye tahmin ediyorum. Sizde de bu şekilde mi oldu acaba ?

Teşekkürler. Güncelleştirmeleri yaparken yenidem başlatınca biosu kendi güncelledi galiba anladığım kadarıyla. Ve birçok hata veriyor şu an bozuk görüntü olarak güncelleştirmelerle birlikte düzelir diye tahmin ediyorum. Sizde de bu şekilde mi oldu acaba ?
Hocam ilk bir cihazı açın ve tüm driver'ları yükleyin. İlk açılışta hiç bir driver yüklü olmadığı için sorunlar normal.

Key bulabileceğim bir site de söylerseniz çok sevinirim.

Geç gördüm yazılarınızı kusura bakmayın. Hala halletmediyseniz lisans işlerini aşağıda ki satıcıdan toplamda 10 adet Office 5 adette Windows 10 key almıştım sorunsuz çalıştı hepsi.

Geri
Yukarı