HP Omen 17 alınır mı?

yasinakyoll20

Decapat
Daha fazla  
Sayın hocalarım, bütçemin de artmasında 50000 TL civarında dizüstü oyuncu bilgisayarı almak istiyorum. Size 2 sorum olacak,
Bu fiyat bandındaki en iyi laptop donanım bakımından bu sanırım. 4080'li laptop bulamadım seçim öncesi inanılmaz zam koymuşlar. Sizce bu fiyat bandında alınır mı? Bütçeyi bir iki tık arttırabilirim de bir şey değişmeyecek sanırım Casper ve Monster'ın sorunlu cihazlar olduğunun farkındayım onları da almak istemiyorum.
2.si; seçim vaadi olarak iki tarafın da laptopta vergi indirimi vaadi var. Bu beklenir mi? HP Omen'in özellikleri ise şöyle:
i7-13700 hx.
8 GB RTX 4070.
16 GB RAM.
1 TB SSD.
QHD (2K) ekran 3 ms tepkime süresi (ekranını çok beğendim ASUS ve MSI laptoplar gibi ekrandan kısmamışlar.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, iyi sosyaller :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230528-162909_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20230528-162909_Hepsiburada.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 89
Şu anki fiyatların sebebi zaten mevcut iktidar, onların fazla bir şey yapabileceğini sanmıyorum hatta fiyatları yükseltmemeleri bile mucize olur. HP Omen gayet iyi cihaz. Muhalefet alırsa beklemenizi tavsiye ederim. Ben de Casper Excalibur aldım iade edip indirimli daha iyi bir şey almayı planlıyorum.

Monster üst segmentte ciddi manada iyi işler yapan bir firma Abra serisi gibi değil.

Bilmiyordum onu hocam. Ama kullanıcı yorumlarından mıdır nedir, inanılmaz bir ön yargım var. Malzeme kalitesi konusunda HP daha tatminkar olmaz mıydı?

HP Omen'i tavsiye ederim.

Teşekkür ederim hocam. Yüksek ihtimalle HP Omen alacağım. Bunun yanına laptop soğutucu olarak ne önerirsiniz?

Şu anki fiyatların sebebi zaten mevcut iktidar, onların fazla bir şey yapabileceğini sanmıyorum hatta fiyatları yükseltmemeleri bile mucize olur. HP Omen gayet iyi cihaz. Muhalefet alırsa beklemenizi tavsiye ederim. Ben de Casper Excalibur aldım iade edip indirimli daha iyi bir şey almayı planlıyorum.
öyle tabiki, ben de mevcut iktidarın değişmesini istiyorum fakat mevcut iktidarın böyle bir vaadi olması şaşırttı açıkçası. Bekleyelim bakalım seçim sonucunu, umarım dolar fırlamaz da güzelim 46Binlik makine 60 -70lere dayanmaz.

Bilmiyordum onu hocam. Ama kullanıcı yorumlarından mıdır nedir, inanılmaz bir ön yargım var. Malzeme kalitesi konusunda HP daha tatminkar olmaz mıydı?

Teşekkür ederim hocam. Yüksek ihtimalle HP Omen alacağım. Bunun yanına laptop soğutucu olarak ne önerirsiniz?

Öyle tabii ki, ben de mevcut iktidarın değişmesini istiyorum fakat mevcut iktidarın böyle bir vaadi olması şaşırttı açıkçası. Bekleyelim bakalım seçim sonucunu, umarım dolar fırlamaz da güzelim 46Binlik makine 60 -70'lere dayanmaz.

Mevcut iktidarın Böyle bir vaat vermelerinin sebebi önce muhalefetin böyle bir söylemi olmasıydı. Muhalefet alırsa istediğimiz gibi olur, mevcut iktidar alırsa bence fiyatlar değişmez hatta fiyatlar artar sonra ufak bir indirim yaptırırlar bakın indirim yaptık alın derler. Aklımda bazı modeller var uyguna gelirse direkt alacağım.

Vergi indirimine kadar dolar daha da yükselir, pek bir kazancınız olmaz. Ayrıca Türkiye'de çok fazla fırsatçı satıcının olduğunu da hatırlatmak isterim. Beklemek her yönden kayıptır.

Modele gelecek olursak soğutma performansı oldukça iyidir. Özellikle arka kısmın tamamen ızgaralı olması çok iyi. Sıcak havayı daha iyi tahliye ediyor. Performansı yüksek ve MUX Switch var. Ekranı gayet iyi. 83 Wh pili var, açıkçası fena değil. Klavyede numerik olmaması bana göre eksi çünkü 17.3 inç.

Ama her türlü Asus ROG modellerden daha kaliteli bir laptop. Alınır.

Vergi indirimine kadar dolar daha da yükselir, pek bir kazancınız olmaz. Ayrıca Türkiye'de çok fazla fırsatçı satıcının olduğunu da hatırlatmak isterim. Beklemek her yönden kayıptır.

Modele gelecek olursak soğutma performansı oldukça iyidir. Özellikle arka kısmın tamamen ızgaralı olması çok iyi. Sıcak havayı daha iyi tahliye ediyor. Performansı yüksek ve MUX Switch var. Ekranı gayet iyi. 83 Wh pili var, açıkçası fena değil. Klavyede numerik olmaması bana göre eksi çünkü 17.3 inç.

Ama her türlü ASUS ROG modellerden daha kaliteli bir laptop. Alınır.

HP Omen, ASUS ROG serisinden iyi mi?

HP Omen'in extra soğutucuya ihtiyacı yok. Altı yüksekte olsa yetiyor ama ısrarla alacağım derseniz şu var.

Amazon.com.tr
hocam alsam iyi olur sanki ya. Laptop fanlarımın daha uzun sürede gitmesini, rulmanlarının daha dayanıklı olmasını istiyorum. Tavsiyen için teşekkürler :)

Mevcut iktidarın Böyle bir vaat vermelerinin sebebi önce muhalefetin böyle bir söylemi olmasıydı. Muhalefet alırsa istediğimiz gibi olur, mevcut iktidar alırsa bence fiyatlar değişmez hatta fiyatlar artar sonra ufak bir indirim yaptırırlar bakın indirim yaptık alın derler. Aklımda bazı modeller var uyguna gelirse direkt alacağım.
bizimle paylaşırsanız seviniriz hocam, ne deseniz haklısınız. iyi sosyaller :)

Yeni konular

Geri
Yukarı