HP Omen 17-CB002NT vs Monster Tulpar T7 V19.4

almrvc

Centipat
HP Omen 17-CB002NT

Fiyat: 10400 TL
İşlemci: Intel Core i7 9750H
RAM: 16GB 2666 MHz
HDD: 1TB
SSD: 256GB SSD
Ekran kartı: NVidia Geforce RTX2060
Ekran boyutu: 17.3" Full HD
İşletim sistemi: FreeDOS

Monster Tulpar T7 V19.4

Fiyat:10799 TL
İşlemci: Intel Core i7 9750H
RAM: 16GB 2666 MHz
HDD: Yok
SSD: 256GB SSD
Ekran kartı: NVidia Geforce RTX2060
Ekran boyutu: 17.3" Full HD (144 Hz)
İşletim sistemi: FreeDOS

İki bilgisayardan birisini almayı düşünüyorum. Aralarında 400 TL fark var. Fiyatı daha uygun olduğu için ve içinde 1 TB HDD olduğu için HP Omen seçecektim fakat Monster'da 144 Hz ekran var.

Asıl amacım oyun oynamak değil fakat hem oyunda hem grafik işlerinde kullanmak istediğim bilgisayarda 144 Hz ekrana karşılık fazladan 400 TL + 1 TB HDD'yi gözden çıkarmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
144Hz'i oyunlarda hissedersiniz, göz değişen ekranı daha rahat takip edebiliyor, rahatlıyor. Ama o kadar FPS'i bu makinenin verebilmesini her oyunda beklememelisiniz. Rekabetçi, e-spor, FPS oyunlarda daha net görürsünüz farkı.
İkisi de stock ayarlarda, yakın seviyelerde ısınacaklardır diye düşünüyorum.
Asıl amacınız oyun değilse gözünüze güzel geleni almalısınız bence :)

144Hz'i oyunlarda hissedersiniz, göz değişen ekranı daha rahat takip edebiliyor, rahatlıyor. Ama o kadar FPS'i bu makinenin verebilmesini her oyunda beklememelisiniz. Rekabetçi, e-spor, FPS oyunlarda daha net görürsünüz farkı.
İkisi de stock ayarlarda, yakın seviyelerde ısınacaklardır diye düşünüyorum.
Asıl amacınız oyun değilse gözünüze güzel geleni almalısınız bence :)
144 Hz olayından vazgeçtim. Rekabetçi oyun oynayan birisi değilim. Bu yüzden Omen, fiyat ve içeriği açısından daha cazip durumda şimdilik. Şu an arada kaldığım durum ikisi arasındaki ısınma farkı. Bugün hususî olarak iki bilgisayarı da yerinde görüp tasarımlarını inceledim. Monster'in ekran çerçeveleri daha ince ve hoş, Omen'in çerçeveleri biraz geniş. Omen'in klavyesi Monster'a göre daha çok hoşuma gitti. Hem tasarım olarak hem de tuşlara basarkenki hissiyat Omen'de daha iyi gibi. İkisinin de kasasında sert plastik kullanılmış.

144 Hz olayından vazgeçtim. Rekabetçi oyun oynayan birisi değilim. Bu yüzden Omen, fiyat ve içeriği açısından daha cazip durumda şimdilik. Şu an arada kaldığım durum ikisi arasındaki ısınma farkı. Bugün hususî olarak iki bilgisayarı da yerinde görüp tasarımlarını inceledim. Monster'in ekran çerçeveleri daha ince ve hoş, Omen'in çerçeveleri biraz geniş. Omen'in klavyesi Monster'a göre daha çok hoşuma gitti. Hem tasarım olarak hem de tuşlara basarkenki hissiyat Omen'de daha iyi gibi. İkisinin de kasasında sert plastik kullanılmış.

Hocam hortlatıyorum ama hangisini aldınız? Tavsiyeniz nedir? HP aldıysanız ısınıyor mu memnun musunuz veya Monster’dan?

Geri
Yukarı