HP Omen 17 CB0xxx açılmama sorunu

Sinan Şimşek

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu ilk konum. HP Omen laptopum sürekli kendini yeniden başlatıyordu ve şu an hiç açılmıyor. Başımdan geçenleri sırası ile yazacağım. Şimdiden yardımlarınız için sağ olun.

1. Ara ara donmalar oluyordu ve PC'yi yeniden başlatmak zorunda kalıyordum.

2. Yine bir donma ile karşılaştım. Tahmini olarak 5 veya 6. donma idi 1 hafta içerisinde. Yine PC'yi kapattım ve güç tuşuna bastım fakat PC sürekli kendini yeniden başlatıyordu.

3. Nadiren de olsa bu yeniden başlatma döngüsünde açılıyordu ve 30 saniye kullanıyordum, hemen sonrasında mavi ekran veriyordu.

4. Mavi ekran ve onarma seçenekleri karşıma gelince yine yeniden başlama döngüsüne giriyor.

5. Zor da olsa flash bellek ile format işlemini başlattım fakat daha formatın ilk dakikasında yine mavi ekran verdi.

6. Sorunun yazılımsal olmadığını anladım ve alternatif olarak çalıştığından emin olduğum HDD'yi taktım yine aynı problemler çıktı.

7. Yine aynı şekilde RAM'i de test etmek amacıyla başka RAM taktım yine aynı problemler.

8. Flash belleğe güncel BIOS sürümünü yükledim ve BIOS ayarlarından güncellemeyi başlattım.

9. Uzun süre BIOS yüklenmedi ve %68 de takılı kaldı. PC daha fazla ısınmadan kapatmak zorunda kaldım.

10. Sonuç olarak şu an PC hiçbir tepki vermiyor. Ne ekran ne de fanlar. BIOS güncellemesi yarım kaldığından beri durum böyle arkadaşlar.

11. maalesef ekran kartı problemi gibi duruyor. Umarım öyle değildir yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:

i5 9300h

GTX 1660 Ti

8 GB RAM

1TB HDD

128 GB SSD

Teknik servisi aradığımda laptopun içini açmanız ve parçaları takıp çıkarmanız garantinin bozulması açısından problem teşkil etmez dedi, buna dayanarak bu işlemleri yaptım.

Kafamda 2 soru var: Problem nedir?

Teknik servis masraf çok olursa sorun çıkartır mı?

7 ay daha garantisi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
9. Uzun süre BIOS yüklenmedi ve %68 de takılı kaldı. PC daha fazla ısınmadan kapatmak zorunda kaldım.

10. Sonuç olarak şu an PC hiçbir tepki vermiyor. Ne ekran ne de fanlar. BIOS güncellemesi yarım kaldığından beri durum böyle arkadaşlar.

Yeni nesil anakartlar (DDR4 olan neredeyse tüm anakartlar), BIOS'lar iki önbellekli mi yoksa ROM'lu bir şey oluyordu. Öyle bir şeyler anlatıyordu bizim hoca. Yani güncelleme yaparken bir sorun (elektrik kesintisi, zorla kapatma), durumunda diğeri devreye giriyor.

Keşke çok bilgili olup, yardımcı olsaydım ama aklıma şu geliyor bilgisayarın açılması için;
BIOS pili vardır cihazında,
BIOS Sıfırlama Rehberi | Technopat Sosyal rehberinin sonunda "BIOS Pili" diye bir yöntem var. BIOS'u sıfırlamaya bak. Belki bilgisayarın açılır.

Duruma üzüldüm gerçekten.

RAM slotu arızası gibi görünmekte. Yine de kesin konuşmamakta fayda var. Servise gönderme imkanınız yok mu? En.

RAM slotu arızası gibi görünmekte. Yine de kesin konuşmamakta fayda var. Servise gönderme imkanınız yok mu? En azından arıza tespiti yaparlar.

Bugün servise gönderdim. 2 güne ulaşır ellerine. Daha önce benzer bir problem ile karşılaştınız mı acaba? Yorumunuz için sağ olun bu arada.
Yeni nesil anakartlar (DDR4 olan neredeyse tüm anakartlar), BIOS'lar iki önbellekli mi yoksa ROM'lu bir şey oluyordu. Öyle bir şeyler anlatıyordu bizim hoca. Yani güncelleme yaparken bir sorun (elektrik kesintisi, zorla kapatma), durumunda diğeri devreye giriyor.

Keşke çok bilgili olup, yardımcı olsaydım ama aklıma şu geliyor bilgisayarın açılması için;
BIOS pili vardır cihazında,
BIOS Sıfırlama Rehberi | Technopat Sosyal rehberinin sonunda "BIOS Pili" diye bir yöntem var. BIOS'u sıfırlamaya bak. Belki bilgisayarın açılır.

Duruma üzüldüm gerçekten.
Çok sağol dostum. Bakıyorum.

Bugün servise gönderdim. 2 güne ulaşır ellerine. Daha önce benzer bir problem ile karşılaştınız mı acaba? Yorumunuz için sağ olun bu arada.

Çok sağ ol dostum. Bakıyorum.

Şöyle ki; sıfır aldığım Monster marka notebookta birebir aynı şeyleri yaşadım. Problem RAM slotu yani anakart arızasıydı. İade edip ROG aldım.

Geri
Yukarı