HP Omen 17-CK0004NT alınır mı?

Kaan.A

Femtopat
Merhaba. Çok yakın zamanda sağlam bir oyuncu laptopu alacağım. Oyun oynamanın yanında aynı zamanda oyun geliştirmekle uğraşan ve dijital oyun tasarımı okuyan birisiyim. Uzun süredir araştırmalar yapıyor, makaleler okuyor ve videolar izliyorum. Bunların sonucunda başlıkta da göreceğiniz HP Omen 17-CK0004NT laptopu almaya karar verdim. 3070 ekran kartı 140Watt'ta çalışıyor, bataryası 330watt, soğutması iyi, Gaming Hub gibi güzel bir yazılımı var vs... Sizden isteğim şu ki kullanan birileri varsa deneyimlerinden bahsederse, sorun yaşadığı durumlar varsa, üründe ölü piksel gibi sıkıntılar yaşadı mı vs. anlatırsa çok sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Merhaba. Çok yakın zamanda sağlam bir oyuncu laptopu alacağım. Oyun oynamanın yanında aynı zamanda oyun geliştirmekle uğraşan ve dijital oyun tasarımı okuyan birisiyim. Uzun süredir araştırmalar yapıyor, makaleler okuyor ve videolar izliyorum. Bunların sonucunda başlıkta da göreceğiniz HP Omen 17-CK0004NT laptopu almaya karar verdim. 3070 ekran kartı 140Watt'ta çalışıyor, bataryası 330watt, soğutması iyi, Gaming Hub gibi güzel bir yazılımı var vs... Sizden isteğim şu ki kullanan birileri varsa deneyimlerinden bahsederse, sorun yaşadığı durumlar varsa, üründe ölü piksel gibi sıkıntılar yaşadı mı vs. anlatırsa çok sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Alınır. Bir süre arkadaşımda oynadım. Çok ısınmıyor.

Bende ürünün 3060 130W olan versiyonu var CK0007NT (tek farkları ekran kartı diye biliyorum). Yeni aldım öncelikle gayet tasarım olarak oturaklı bir laptop bir yerde masaya koyun ben oyuncu laptopuyum diyen bir tasarımı yok. Kasa genel olarak parmak izi tutuyor ama kaliteli bir hissiyat veriyor. Bende ölü piksel çıkmadı. Gaming Hub ise biraz ağır çalışabiliyor özellikle light Studio'yu açınca. Ama genel olarak başarılı. HP Support asistance üzerinden tüm sürücüler indirilebiliyor ve eğer evde başka bir HP cihaz varsa onu görüyor örneğin bende Wi-Fi yazıcı var ve onu gördü güncellemeleri uygulama üzerinden yapabiliyorum. SSD 6500/5000 hızlarında pcle 4.0 Samsung SSD gayet iyi çalışıyor ortalama 10 saniye içinde laptop açılıyor. Soğutma gayet iyi ama fanları maksimuma alınca her oyuncu laptopunda olduğu gibi ses çıkarabiliyor fakat ağir oyunlarda dahi fanın maksimuma çıktığını görmedim. Adaptörü gayet iyi 330W az ısınıyor fakat biraz büyük. Performansı bana 3060 gayet yetiyor ve bendeki modeline şarjı güç tasarrufunda 4-4.5 saat gidiyor.

Aynı ürünü aldım 1 hafta olmadan iade etme aşamasındayım ürün işlemci sorunu vardı oyunlarda sıcaklık 90 100 derecelerde çalışıyordu oynadığım oyunlar ise özellikle world of tanks idi sonra valorant denedim değişmedi. Dün gönderdim bekliyorum sakın ama sakın gpn teknojiden ürünü satın alma sattığı malın arkasında durmuyor!!!!

Dosya Ekleri

• IMG_20220511_000736.jpg
    IMG_20220511_000736.jpg
    134,2 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20220511_000703.jpg
    IMG_20220511_000703.jpg
    219,4 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20220511_000625.jpg
    IMG_20220511_000625.jpg
    267,7 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20220511_000529.jpg
    IMG_20220511_000529.jpg
    284,8 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20220511_000530.jpg
    IMG_20220511_000530.jpg
    267,7 KB · Görüntüleme: 48
Aynı ürünü aldım 1 hafta olmadan iade etme aşamasındayım ürün işlemci sorunu vardı oyunlarda sıcaklık 90 100 derecelerde çalışıyordu oynadığım oyunlar ise özellikle World of Tanks idi sonra Valorant denedim değişmedi. Dün gönderdim bekliyorum sakın ama sakın gpn teknojiden ürünü satın alma sattığı malın arkasında durmuyor!

Teşekkür ediyorum. Ben ürünü Hepsiburada üzerinden alıyorum satıcı da HP Store gözüküyorum şu an 26.500TL sanırım bir indirim yapmışlar oldukça uygun geldi. Gpn teknolojinin sorunlu olduğunu duymuştum öncesinde. Umarım bana sendeki gibi bir sorun denk gelmez.

Bende ürünün 3060 130W olan versiyonu var CK0007NT (tek farkları ekran kartı diye biliyorum). Yeni aldım öncelikle gayet tasarım olarak oturaklı bir laptop bir yerde masaya koyun ben oyuncu laptopuyum diyen bir tasarımı yok. Kasa genel olarak parmak izi tutuyor ama kaliteli bir hissiyat veriyor. Bende ölü piksel çıkmadı. Gaming Hub ise biraz ağır çalışabiliyor özellikle light Studio'yu açınca. Ama genel olarak başarılı. HP Support asistance üzerinden tüm sürücüler indirilebiliyor ve eğer evde başka bir HP cihaz varsa onu görüyor örneğin bende Wi-Fi yazıcı var ve onu gördü güncellemeleri uygulama üzerinden yapabiliyorum. SSD 6500/5000 hızlarında pcle 4.0 Samsung SSD gayet iyi çalışıyor ortalama 10 saniye içinde laptop açılıyor. Soğutma gayet iyi ama fanları maksimuma alınca her oyuncu laptopunda olduğu gibi ses çıkarabiliyor fakat ağir oyunlarda dahi fanın maksimuma çıktığını görmedim. Adaptörü gayet iyi 330W az ısınıyor fakat biraz büyük. Performansı bana 3060 gayet yetiyor ve bendeki modeline şarjı güç tasarrufunda 4-4.5 saat gidiyor.

Teşekkür ederim yardımın için. Çok güzel özetlemişsin birçok bahsettiğin sorunun farkındayım ve benim için çok sorun olacsk şeyler değiller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ediyorum. Ben ürünü hepsiburada üzerinden alıyorum satıcı da Hp Store gözüküyorum şuan 26.500tl sanırım bi indirim yapmışlar oldukça uygun geldi. Gpn teknolojinin sorunlu olduğunu duymuştum öncesinde. Umarım bana sendeki gibi bir sorun denk gelmez.
Diğer arkadaşlarda 3060 modelini aldılar onlarda da çeşitli sorunlar hepimiz aynı tarihte aldık hemen hemen. hepimiz servise gönderdik ürünleri kiminde piksel kiminde coil whine sesi gelmesi gibi.. Tabi karar senin

Diğer arkadaşlarda 3060 modelini aldılar onlarda da çeşitli sorunlar hepimiz aynı tarihte aldık hemen hemen. hepimiz servise gönderdik ürünleri kiminde piksel kiminde coil whine sesi gelmesi gibi.. Tabi karar senin
Dediğim gibi gpn teknoloji'den almayacağım ve hp store türkiye satıcı olarak görünüyor bir problem olursa sorun etmeden yardımcı olacaklarını düşünüyorum

İnşallah dediğiniz gibi olur onlar da sorunları çözemiyorlar gene karar sizin
İletişime bile geçmedim hpyle daha da. Aldıktan bir müddet sonra fps drop yaşadığımı farkettim. Git gide artıyor gibi hissediyorum ben de. Direkt donuyor yarım saniye felan bende. Başlarda(ilk 15 gün) ya ben hissetmedim ya da yoktu. Şimdi lol de fps drop 😃

Diğer arkadaşlarda 3060 modelini aldılar onlarda da çeşitli sorunlar hepimiz aynı tarihte aldık hemen hemen. Hepimiz servise gönderdik ürünleri kiminde piksel kiminde coil whine sesi gelmesi gibi. Tabii karar senin.

Bende şu anda ölü piksel çıkmadı ve coil whine sesi de yok. Bende HP Store üzerinden almıştım. Biraz da şansa bağlı gibi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı