HP Omen 17 CK0005NT Kullanıcıları Ortak Platformu

Ya geçen yanlışlıkla Nvidia'nın sitesinden güncel 490 küsürlü sürücüyü indirdim. RDR2 oyununa girince ekran simsiyah hata verip laptopa restart atıyordu. Bi ara bembeyaz ekran verdi kaldı falan dondu laptop. En son hp destekle tekrardan format attık şimdi hiçbir şeyi manuel ellemiyorum. Aman hocam nvidianın son sürücülerinden uzak durun.

Evet fiyatta haklısınız da yeni yeni idrak ediyorum RTX 3070 için 1080P yeterli değil hele ki MUX switch varken

Şu fan sesini ne yapacağız ya. Benim bilgisayarım o kadar kötü ki. İmkanı yok normal olmasının. Ama youtube'daki incelemede aynı sesi duydum. Ben ille manuel moda almak zorunda mıyım ya, nasıl bu kadar kötü olabiliyor bunun sesi? Otomatik modda yarım saat dursun başım ağrımaya başlıyor. 1800rpm dönüş hızı mahvediyor beni. Bunun kadar kötü fan sesi olan başka bir bilgisayar hayal bile edemiyorum.

Şimdi denemek için undervolt sekmesindeki intelligent tuşuna tıkladım. -0,05 değeri yazıyor bende.

Son düzenleme:
Maalesef fana yapacak hiçbir şey yok. 140 watt RTX anca bu şekilde soğuyormuş. Kıyaslandığında çoğu Gaming laptopa göre sessiz diyorlar bir de. Tek çözüm manuelde 1200 devir ve kulak üstü kulaklık ile kullanmak. Bir de siz AAA oyun oynamıyosunuz sanırım. Auto'da 4000 üstüne çıktığı oluyordu sanki elektrikli süpürge çalışıyor. Odada ikinci bir kişi kulaklık takmadan duramaz bile.

HP bana normal değerlerle bir süre test edin diye ısrar ettiği için Undervoltingi şimdilik ellemicem. 1080p olayında da NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR özelliğini açarak sanal yüksek çözünürlük elde ettim FPS düşsede oyunlarda bir nebze kenar yumuşatmalarla rahatlattı

Normal fan dönme sesi değil ki beni rahatsız eden. O iğrenç uğultusu. Bence yapmayı becerememişler :D soğutma anlamında hiç bir sorun yok bu nedenle fanlarda sorun olduğunu sanmıyorum. Ama auto modunda nette gezinirken başımı ağrıtması kabul edilemez. Ayrıyeten dün iyice kafayı yedi bilgisayarım. Manuel moda alınca çok ısınıyordu ve mecburen fan dönüş hızı yükseltiyordu. Denetim masasından işlemciyi kısıtladım artık. Fan sesi kesinlikle kronik hatalı. Benim bilgisayarıma özel bir durum olduğunu sanmıyorum. Keşke bu bilgisayardan alan başka bir kişiyle yüz yüze görüşebilsem.

Pilde gelişmiş güç seçeneklerinden işlemciye giden güç oranını %100'den %99'a çekip deneyebilirsiniz belki etkisi olur. Halbuki ben ilk UV yapıp -0.04 değerini aldığımda işlemciye giden sıcaklık oyun içi bariz şekilde 5-10 derece azalmıştı şimdi işlemcinizin çok ısınması bana da tuhaf geldi.

O uğultu sesi maalesef global bir sorun. Yeni BIOS updatei ile giderilebileceğini düşünüyordum ama sizinki bizimkinden de yeni F22 olan başka kimseyi görmedim :D

Pilde gelişmiş güç seçeneklerinden işlemciye giden güç oranını %100'den %99'a çekip deneyebilirsiniz belki etkisi olur. Halbuki ben ilk UV yapıp -0.04 değerini aldığımda işlemciye giden sıcaklık oyun içi bariz şekilde 5-10 derece azalmıştı şimdi işlemcinizin çok ısınması bana da tuhaf geldi.

O uğultu sesi maalesef global bir sorun. Yeni BIOS updatei ile giderilebileceğini düşünüyordum ama sizinki bizimkinden de yeni F22 olan başka kimseyi görmedim :D
-0.04 undervolt nedir ki?

Merhaba arkadaşlar bende forumdaki arkadaşların önerileri üzerine ve kendi araştırmalarım sonucu HP Omen 17-CK0007NT model cihaz aldım. Ancak çok bilgi sahibi değilim. Cihaz bugün elime geçti öncelikle kargodan kaynaklı çarpma kırılma vs durum olup olmadığına dair kontrol yaptım herhangi bir sorun yok. Sonrasında ne yapmam gerekiyor. Ekranda herhangi bir sorun var mı yok mu nasıl kontrolünü sağlarım. Pixel ve ışık sorunlarını Windows kurmadan test etme imkanım var mıdır? Sizlerin kontrol ettiği başka şeyler nelerdir?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarı açtığınız gibi esc tuşuna basın orda seçenekler çıkacak bios setup vs diagnose kısmı vardı diye hatırlıyorum orda çeşitli test seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Mail vasıtasıyla sorunuzu gördüm. Uzun kullanım için bir yorum yapacak olursam, güzel bir cihaz aldığınıza emin olabilirsiniz, gayet performanslı. Ben deep learning(AI) için kullanıyorum ve tüm işlerimi gerçekleştirmeme yardımcı oluyor. Fakat 16 ram yetersiz ve yükseltme yapacağım bundan dolayı.

Bilgisayarı açtığınız gibi esc tuşuna basın orda seçenekler çıkacak bios setup vs diagnose kısmı vardı diye hatırlıyorum orda çeşitli test seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Mail vasıtasıyla sorunuzu gördüm. Uzun kullanım için bir yorum yapacak olursam, güzel bir cihaz aldığınıza emin olabilirsiniz, gayet performanslı. Ben deep learning(AI) için kullanıyorum ve tüm işlerimi gerçekleştirmeme yardımcı oluyor. Fakat 16 ram yetersiz ve yükseltme yapacağım bundan dolayı.
AVX-512 instruction setinin faydasi dokunuyor mu yaptigin hesaplamalara?

Yeni konular

Geri
Yukarı