HP Omen 17 şarjı hızlı bitiyor

Straffen35

Centipat
Daha fazla  
HP Omen 17 RTX 3060, Intel i7 11800h, işlemcili laptopumun şarjı pildeyken çok hızlı bitiyor. Sitesinde 6-8 saat pil ömrü yazıyor ama bende yapabildiğim tüm ayarlar güç tasarrufunda olmasına rağmen 2-3 saat pil ömrü gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptörü yetersiz geliyordur. Yakın zamanda araştırma yaptığım için biliyorum. 3050T laptopların yanında 130w veriliyor ama 3060 laptopların yanında 170w veriliyor diye biliyorum. Eğer 170w ise teknik servise götürmekte fayda var. Değilse de zaten teknik servise vereceksin 170w adaptör isteyeceksin bazen veriliyorlar bazen vermiyorlar diye biliyorum tamamen şans işi

Adaptörü yetersiz geliyordur. Yakın zamanda araştırma yaptığım için biliyorum. 3050T laptopların yanında 130W veriliyor ama 3060 laptopların yanında 170W veriliyor diye biliyorum. Eğer 170W ise teknik servise götürmekte fayda var. Değilse de zaten teknik servise vereceksin 170W adaptör isteyeceksin bazen veriliyorlar bazen vermiyorlar diye biliyorum tamamen şans işi

Adaptördeyken pili bitiyor falan dememiş konu sahibi pildeyken hızlı bitiyor demiş. Mesajınız alakasız. Konu sahibinin sorusuna gelince. Windows laptoplar, özellikle Gaming laptoplar, bu civarda pil ömrüne sahip. Kullandığım birçok laptopta asla üreticinin bahsettiği ömrü alamadım. Normal bir durum bence.

Adaptördeyken pili bitiyor falan dememiş konu sahibi pildeyken hızlı bitiyor demiş. Mesajınız alakasız. Konu sahibinin sorusuna gelince. Windows laptoplar, özellikle Gaming laptoplar, bu civarda pil ömrüne sahip. Kullandığım birçok laptopta asla üreticinin bahsettiği ömrü alamadım. Normal bir durum bence.
Haklısınız özür dilerim. "şarjı pildeyken" ifadesini pili şarjdayken diye anladım.

Denetim masasında güç seçeneklerinden işlemci kullanım pilde kısmına Bi bak bazen %100 olarak işaretli olabilir. Omen hub dan balenced moda al birde ekran kartı onbord seç ozaman 4 5 saate çıkıyor diyordu Bi arkadaş

Denetim masasında güç seçeneklerinden işlemci kullanım pilde kısmına Bi bak bazen %100 olarak işaretli olabilir. Omen hub dan balenced moda al birde ekran kartı onbord seç ozaman 4 5 saate çıkıyor diyordu Bi arkadaş
Ekran kartı hybird modda masaüstünde intel oyunda nvdia ekran kartı çalışıyor. Win11 yüklü boşta 4-6 gb ram harcıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220522_215108.jpg
    IMG_20220522_215108.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 44
Pildeyken "Performans" seçeneği işaretliyse pil süresi kısalır. Ayrıca bu tür oyun laptoplarından çok fazla pil süresi beklemeyin hocam, yapısal olarak performans odaklılardır.

Geri
Yukarı