Advertisement

HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000

Herr Greimeister

Femtopat
Katılım
4 Mayıs 2022
Mesajlar
66
Forumda ama Legion cihazlar varken alternatif inanılmaz. Omen tavsiyesi yapıldı ve yapılıyor halen sogutmasinin MSI GP serisinden falan iyi olduğu söyleniyor :) herkesin tercihine parasına cebine saygım sonsuz ama en son kullanacağım Gaming cihaz net yani. Su anda Legion 5 Pro kullanıyorum Almanya'dan aldım kaç ay oldu inanılmaz memnunum her şeyinden TR'deki Omen'lerden de ucuza aldım bu arada Almanya'dan :)
Bu konunun dışında size sormak istediğim bir konu var yurt dışından aldığınız cihazla ilgili garanti konusunda bir sorun var mı? Duyduğum kadarıyla 2 yıl uluslararası garanti veriliyormuş doğru mu?
 

aliihsan64

Picopat
Katılım
4 Ekim 2021
Mesajlar
61
Bu konunun dışında size sormak istediğim bir konu var yurt dışından aldığınız cihazla ilgili garanti konusunda bir sorun var mı? Duyduğum kadarıyla 2 yıl uluslararası garanti veriliyormuş doğru mu?

Evet direkt cihazimin seri numarasi ile gorustum. Lenovo ile 24 ay garantisi olfugunun teyiti aldim almanyafsn aldigim cihaz ile ilgili seri numarasindan bakip soyluyorlar olmama ihtimali var ama ABD disinda Avrupa cihazlarinin genelinde gecerli 24 ay garanti Legion'larda bilginize.

Bu konunun dışında size sormak istediğim bir konu var yurt dışından aldığınız cihazla ilgili garanti konusunda bir sorun var mı? Duyduğum kadarıyla 2 yıl uluslararası garanti veriliyormuş doğru mu?

1300 Euro'ya kampanyalar çok oluyor Almanya'da satürn, MediaMarkt gibi kurumsal teknoloji mağazalarında bugünkü kurla bile alıp oradan getirecek biri var ise tabii Ryzen 5 5600h RTX3060 Legion 5 Pro çok rahat bulunur ve alınır. Bugünün kuru ile bile 22500 TL'ye geliyor ki Legion 5 Pro ile Omen vs kesinlikle hiçbir konuda kıyaslanmaz 2 k da RTX3060 yetmez diyen tayfa çok çıkar ama emin olun 2K da da Max-P olduğu için soğutması da süper ötesi olduğu için ne FPS düşmesi ne performans kaybı olmadan yüksek ayarlarda oynanabiliyor. Fakat Reddit'te bile inceleyin kullanıcıların çoğu 1920*1200p de Ultra'da müthiş bir FPS ve performansla tam ekran kullanıyor makineleri hem daha az ısınıyor hem de ekran 16.1 olduğu için ekran kaybı olmadan tam ekran deneyimi alıyorsunuz FPS'lerde gayet yüksek 100 FPS altına düşmeden bütün AAA oyunları oynuyorsunuz. Not: (optimizasyon sorunlu Cyberpunk, RDR gibi oyunlar hariç onlarda da 50-75 FPS ayarı oynatıyor ) 1920*1200p de çözünürlükten dolayı görüntüde yırtılma olur diyende çıkabilir :) :) ama oda yok ekran paneli nvıdıa® G-Sync 500nit VESA sertifikalı piyasanın en iyi Gaming laptop paneli var cihazda sıfır sıkıntı. Demem o ki objektif olarak imkanınız var ise gelen giden tanıdık yurt dışından getirecek Almanya'dan güzel uygun fiyata Legion 5 Pro alabilirsiniz garanti sorunu da olmadan uzun yıllar kullanılacak bir cihaz gerçekten.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Str0xy

Picopat
Katılım
22 Mart 2022
Mesajlar
745
Makaleler
1
Evet direkt cihazimin seri numarasi ile gorustum. Lenovo ile 24 ay garantisi olfugunun teyiti aldim almanyafsn aldigim cihaz ile ilgili seri numarasindan bakip soyluyorlar olmama ihtimali var ama ABD disinda Avrupa cihazlarinin genelinde gecerli 24 ay garanti Legion'larda bilginize.1300 Euro'ya kampanyalar çok oluyor Almanya'da satürn, MediaMarkt gibi kurumsal teknoloji mağazalarında bugünkü kurla bile alıp oradan getirecek biri var ise tabii Ryzen 5 5600h RTX3060 Legion 5 Pro çok rahat bulunur ve alınır. Bugünün kuru ile bile 22500 TL'ye geliyor ki Legion 5 Pro ile Omen vs kesinlikle hiçbir konuda kıyaslanmaz 2 k da RTX3060 yetmez diyen tayfa çok çıkar ama emin olun 2K da da Max-P olduğu için soğutması da süper ötesi olduğu için ne FPS düşmesi ne performans kaybı olmadan yüksek ayarlarda oynanabiliyor. Fakat Reddit'te bile inceleyin kullanıcıların çoğu 1920*1200p de Ultra'da müthiş bir FPS ve performansla tam ekran kullanıyor makineleri hem daha az ısınıyor hem de ekran 16.1 olduğu için ekran kaybı olmadan tam ekran deneyimi alıyorsunuz FPS'lerde gayet yüksek 100 FPS altına düşmeden bütün AAA oyunları oynuyorsunuz. Not: (optimizasyon sorunlu Cyberpunk, RDR gibi oyunlar hariç onlarda da 50-75 FPS ayarı oynatıyor ) 1920*1200p de çözünürlükten dolayı görüntüde yırtılma olur diyende çıkabilir :) :) ama oda yok ekran paneli nvıdıa® G-Sync 500nit VESA sertifikalı piyasanın en iyi Gaming laptop paneli var cihazda sıfır sıkıntı. Demem o ki objektif olarak imkanınız var ise gelen giden tanıdık yurt dışından getirecek Almanya'dan güzel uygun fiyata Legion 5 Pro alabilirsiniz garanti sorunu da olmadan uzun yıllar kullanılacak bir cihaz gerçekten.
Objektif :D
 

Str0xy

Picopat
Katılım
22 Mart 2022
Mesajlar
745
Makaleler
1
yok kusura bakmayın kelime kullanımıma oraya ÖLÜMÜNE HP OMEN yazacaktım klavyemin azizliğine uğramışım :) :)
Birinci olarak ukalâ tavrınıza karşı mesaj bile yazmayacaktım ama yine de kendimi açıklama gereği duydum. Bir şey'i körü körüne seven bir insan değilim ki hiç bir zaman da bir firmanın FANBOY'u olacak kadar düşmedim :D. Sadece objektif deyip 10 satır Legion'u övmeniz komik geldi. Ben sadece tüm modellere genel olarak kötü denmesini doğru bulmadım kendi adıma. Şuan kendi cihazımda da herhangi bir sorunla karşılaşmadım açıkçası. Bu cihazın fiyatına şuan alınabilecek türev sayısı da az ki bence tam bir F/P ürünü. 35 derece havada ekran kartım oyunda 72 derece üstüne, işlemcim de 80 derece üstüne çıkmıyor. Legion'da çıkıyor demiyorum onun da soğutma kalitesi üst düzeydir belki bilmediğim için yorum yapmıyorum.
 

Kéd

Kilopat
Katılım
2 Ocak 2016
Mesajlar
522
Çözümler
4
yok kusura bakmayın kelime kullanımıma oraya ÖLÜMÜNE HP OMEN yazacaktım klavyemin azizliğine uğramışım :) :)
Str0xy şu ana kadar dediği şeylerde bir fanboyluk yoktu. Siz nasıl aldığınız ürün çok iyi, hiçbir sorunu yok ondan daha iyi diyorsanız onun aldığı üründe de sorun çıkmadığı için o da aynısını söyledi fakat değişim talep edin sakın başka bir cihaz almayın demedi. Sen savunduğun cihazın garantisini verebilir misin? Elektronik cihaz şans işi, evet HP Omen de yaygın olarak söylenen fan ve değişik ses sorunları var başka sorunlarda çıkabiliyor ve biz burada tartışıyoruz. Ölümüne savunmuyoruz. Bir de lütfen yazım kurallarına dikkat edelim hani bu sayfanın kuralları var ya.
 
Son düzenleme:

Str0xy

Picopat
Katılım
22 Mart 2022
Mesajlar
745
Makaleler
1
Ki dediğim gibi bir sorun varsa hepimizin sorunu bu cihazı alanlar adına. Ben de sorunu olan arkadaşların her zaman arkasında duruyorum. Firma'dan herhangi bir ücret almıyorum reklamını yapmak için. Burada hepimiz zar zor biriktirdiğimiz, yurtdışına kıyasla dudak uçuklatan fiyatlar veriyoruz bu cihazlara. Ben de asla birinin sorun yaşamasınız istemem. Sadece şuan kullandığım cihazda sorun olmadığı için arkadaşlardan değil, cihazdan işkilleniyorum. Onlarda çıkan sorunların bende çıkmama olasılığı olduğu gibi -ki şimdiye kadar çıkmadı- çıkma olasılığı da var. Şuan Legion 5 Pro alsam ve sorun yaşasam sizin yorumunuz ne olurdu acaba?
 

arsmoriendi636

Femtopat
Katılım
23 Şubat 2022
Mesajlar
39
Str0xy şu ana kadar dediği şeylerde bir fanboyluk yoktu. Siz nasıl aldığınız ürün çok iyi, hiçbir sorunu yok ondan daha iyi diyorsanız onun aldığı üründe de sorun çıkmadığı için o da aynısını söyledi fakat değişim talep edin sakın başka bir cihaz almayın demedi. Sen savunduğun cihazın garantisini verebilir misin? Elektronik cihaz şans işi, evet HP Omen de yaygın olarak fan ve ses sorunları var başka sorunlarda çıkıyor ve biz burada tartışıyoruz. Ölümüne savunmuyoruz. Bir de lütfen yazım kurallarına dikkat edelim hani bu sayfanın kuralları var ya.
ne alakası var sanki legionlarda wifi kartı ve ram sorunu yokmuş gibi yazmış adam
 

Kéd

Kilopat
Katılım
2 Ocak 2016
Mesajlar
522
Çözümler
4
ne alakası var sanki legionlarda wifi kartı ve ram sorunu yokmuş gibi yazmış adam
Benim demek istediğim de oydu yanlış anladınız galiba yazdığımı. Kendisi hiç bir sorunu çıkmadığı için çok iyi diye pazarlamaya çalışması. HP kullanıp sorun olmayan kişilerde bende bu sorun olmadı dediği zaman fanboyluk gözüyle bakıyor. @Carlaone de tahmin ettiğim kadarıyla pump-out effect sorunu oldu ve ısınma sıkıntıları çekti. Fakat ben değişim talep et en iyisi bu cihazdır demedim. Ha ben ürünü kullandım mı hayır. 1-2 ay içinde almayı düşünüyorum ve aldıktan sonra bendede sorun çıkarsa bende gerekli işlemleri yapacağım fakat hiç bir sorun çıkmazsa buraya gelip pazarlamasını yapmayacağım. Düzgün şekilde şu testleri yaptım bunlarda sonuçları şeklinde paylaşacağım.
 
Son düzenleme:

Herr Greimeister

Femtopat
Katılım
4 Mayıs 2022
Mesajlar
66
Karşılaştırma siteleri var almak isteyen arkadaşlar marka ve modelleri yazdıklarında hangi ürünün diğerinden ne yönde avantajı yada dezavantajı olduğunu görebilir. Bunun dışında teknolojik ürün alışverişi ne yazık ki şans işi bazılarımıza sorunsuz gelebildiği gibi bazılarımıza oldukça sıkıntılı ürünler gelebiliyor. Str0xy konu başlığı altında her zaman objektif yorumlarda bulundu, elinden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya çalıştı. Kendi adıma teşekkür ederim. Markaları genelleyerek eleştirmek haksızlık olur, her markada böyle sorunlarla karşılaşmak pek tabi mümkün. Alacak olan arkadaşlar kafalarına takılan konuları yazarlarsa, edindiğim bilgiler doğrultusunda naçizane yardımcı olmaya çalışırım.
 

Yeni konular

Yukarı