HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Bişey dikkatimi çekti Omen Gaming Hub da Omen 17 sekmesi üzerinde yer alan sıcaklık diğerleri ile Performance Control sekmesinde yer alan değerler tutarlı değil aralarında 10 derece bazen 13 dereceye kadar fark oluyor. Sadece Steam açıkken Omen 17 kısmında 37-40 gösteriyor diğerinde 48-56
Zaten tutarlı olmadığı şöyle anlayabilirsiniz. CPU boşta 45-50 civarlarında dolaşırken bir anda 90'lara fırlıyor ve iniyor. Stabil değil o değerler.

@Carlaone @AyKsOguzhan umarım sorunlarınız hızlıca çözüme kavuşur arkadaşlar. Böyle şeylerle uğraşmak hakkaten çok yorucu oluyor.
Yaptım yaptım BIOS güncel şu an HP ile görüşüyorum ses için size attığım videoyuda attım herhangi bir ses duyamıyorum diyor dedim nasıl duyamıyosun bende izliyorum videoyu yok ses diyor bana gelen yok mu ses size de attım YouTube linkini nasıl oluyor anlamadım. BIOS güncel dediğimde hala o ibare var ama BIOS'unuz son sürüm diyor.
Sizlere bir sorum olacak @Carlaone @Str0xy @Herr Greimeister @UmutŞahin0135 Windows keylerini hangi siteden satın aldınız.
Ben bilgi işlem çalışanlarına kurdurdum ancak 40 liraya win pro keyleri satıyorlar. Bende alıp güncelleyeceğim.

Son düzenleme:
@Herr Greimeister bana biraz uğraştıracak gibine geliyor gpn teknoji saçma sapan cvp veriyor teknik servise bağlanamıyorum bir türlü bugün 2 saat aradım bekledim durdum sürekli bekleyenler arasında 1. Sıradasınız dedi durdu bağlanmadı. Akşam son kez aradım ürün ile bilgi almak için 14 gün sonra arayıp öğrenmem lazım DİE cvp verip suratıma kapattılar teli. Hem hp global hemde hp Türkiye den değişim ile ilgili numara verdiler onlar bizi bağlamıyor diyor.

@Herr Greimeister bana biraz uğraştıracak gibine geliyor gpn teknoji saçma sapan cvp veriyor teknik servise bağlanamıyorum bir türlü bugün 2 saat aradım bekledim durdum sürekli bekleyenler arasında 1. Sıradasınız dedi durdu bağlanmadı. Akşam son kez aradım ürün ile bilgi almak için 14 gün sonra arayıp öğrenmem lazım DİE cvp verip suratıma kapattılar teli. Hem hp global hemde hp Türkiye den değişim ile ilgili numara verdiler onlar bizi bağlamıyor diyor.
Bu tarz ürünlerin hep kendi sitesinden alınması taraftarıyım. Evet biraz daha pahalı oluyor ama muhattabınız en azından direkt ana firma oluyor. Ekstra satıcılar maalesef sorunlu.

Arada 3000 TL gibi rakam farkı vardı o yüzden mecburen indirimli ürün almak zorunda idim.

Bende mecburen çok fiyat farkı var diye aldım ben aldığımda 25k idi HP de 21.500'e aldım Hepsiburada'dan keşke diyorum Monster indirimi kaçırmasaydımda alsaydım en azından sorun çıktığında bu kadar uğraşmazdım diyorum ama yapacak bir şey yok artık nasip deyip geçeceğiz nereden sıfırladınız acaba PC'yi bir de bana da 10 gün sonra arayıp sorun durumunu dediler bakalım ne olacak en kötü iade edip masaüstü toplayacağım vallahi.
@Karane1

@Carlaone @AyKsOguzhan umarım sorunlarınız hızlaca çözüme kavuşur arkadaşlar. Böyle şeylerle uğraşmak hakikaten çok yorucu oluyor.

Ben bilgi işlem çalışanlarına kurdurdum ancak 40 liraya Win Pro keyleri satıyorlar. Bende alıp güncelleyeceğim.

Vallahi çok hızlaca çözüme kavuşacak gibi değil ama umarım kavuşur.
Bu arada ben sadece ilk açılırken geliyor ses demiştim ama çalışırkende geliyor şu an fark ettim.

Son düzenleme:
Ek bilgi olarak fanlar otomatik modda en düşük 1800 rpm'de çalışıyor ve baş ağrıtıyor ders vs. çalışırken. Manuel moda alıp dynamic fan curve açın. İlk iki noktayı en alta getirin diğerleri kalsın. Eğer ağır işlemler yapmıyorsanız -ders videosu izlemek, zamanlayıcı tutmak gibi- fanlar 1200 rpm'de çalışıyor ve sıcaklık 42-45 arası oluyor. Ses de hiç duyulmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı