HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Hocam Türkiye'de cidden Garanti olayı kadar saçma bir şey yok. Ne alırsanız alın cihaz sorunluysa başınız ağrıyor. Önceden de dediğim gibi 3 arkadaşımdan 2'si 1.5 yıldır monster kullanıyor daha 1 sorunları olmadı. Diğer arkadaşımın cihaz 2-3 aydır serviste geziyor.
Ben yurtdışı sayfalarda da araştırdım omenlerde ciddi fan sesleri sıcaklık ve ölü piksel sorunları var ve oradaki garanti sağlayanlar da ilgilenmediğini söyleyenler var. Türkiyede zaten garanti bakkal markası gibi hiç bir işe yaramıyor uğraşman için yok mahkemeye ver yok bilmem ne yap zaman ve ruh sağlığının bozulmasına eşdeğer. Türkiyede bişey alırken 50 kere değil 1000 sefer araştırıyorum bu sefer nasıl böyle Bi tongaya düştüm bilemiyorum. Diğer markalarda böyle sorunlar vardır elbet ama muhattabımız yok HP yi arayıp değişim nosu veriyorlar globalle görüşüyorum oradan numara veriyorlar gel gelelim gpn firmasında muhatap olup konuşacak insan bulamıyoruz bizi bağlamaz onların demesi bizim ekibimiz ayrı diyor

Ben yurtdışı sayfalarda da araştırdım omenlerde ciddi fan sesleri sıcaklık ve ölü piksel sorunları var ve oradaki garanti sağlayanlar da ilgilenmediğini söyleyenler var. Türkiyede zaten garanti bakkal markası gibi hiç bir işe yaramıyor uğraşman için yok mahkemeye ver yok bilmem ne yap zaman ve ruh sağlığının bozulmasına eşdeğer. Türkiyede bişey alırken 50 kere değil 1000 sefer araştırıyorum bu sefer nasıl böyle Bi tongaya düştüm bilemiyorum. Diğer markalarda böyle sorunlar vardır elbet ama muhattabımız yok HP yi arayıp değişim nosu veriyorlar globalle görüşüyorum oradan numara veriyorlar gel gelelim gpn firmasında muhatap olup konuşacak insan bulamıyoruz bizi bağlamaz onların demesi bizim ekibimiz ayrı diyor
GPN'nin böyle olduğuna dair bir kaç yorum okumuştum. Gerçekten ilginç adamlar hasarlı ürünü asla kabul etmiyor. Sorununuzu bile bilmiyoruz daha ona bile cevapları yok.

İnanılmaz garanti problemi var ben Monster'ı elektol cihazlar şan işi ama orada şansa daha çok sıkıntılı cihaz geliyor diye ilk başta soğuk bakmıştım o yüzden HP'ye döndüm HP de bu şans işi biraz daha azalıyor diye ama orada da benim şanssızlığım tuttu vallahi şu an dediğim gibi cihazları ne kadae sıkıntılıda olsa ki düzgn cihaz gelirse gerçekte sorunsuz kullanıyosun Monster'da ama sıkıntılı gelsede servis süreci Türkiye'de diğer firmalara göre çok daha iyi ilerliyor ki ilk 14 gün koşulsuz şartsız iade bile mükemmel bir şey bu devirde ben dediğim gibi yine fiyat güncellenmezse Tulpar 25.1.2'yi alacağım gibi duruyor tabii cihazda iade olursa değişim veya tamir için bir şey diyemiyorum tamire sıcak bakmıyorum açıkçası ama değişim olursa HP kullanmaya devam ederim sorun çıkarmazsa çünkü cihazı gerçekten beğendim.
Sende 3060 model olan vardı sana değişim zor gibi gözüküyor çünkü stok yok gözüküyor muhtemelen para iadesi olacak gibi seninki diğer bir seçenek fan değişim yapıp verebilirler istersen tabii.

Bendeki sorun fan kaynaklı değil gibi çünkü HP'den aradılar destek ekibiyle görüştük coil whine sesine benziyor yani ekran kartından geliyor gibi dediler ama bilmiyorum tabii net ne olur?
Dolar stabil olmadığı için stok yok diye gösteriyorlar bence. Fiyatlar zamlı çıkar piyasaya. Aynı cihazı alamasanız bile başka cihaz almak için beklemeyin derim. Umarım yeni alacağınız cihaz sağlam gelir çünkü mecbur Türkiye garanti işleri sıkıntı. Lenovo-İtopya notebook firması mağduriyeti

Vallahi beklemek istemiyorum hiç ya hem iş yerimdeki masaüstünü güçlendirip hem de eve masaüstü toplayacağım ya da biraz daha koyup dediğim gibi Monster'ı alacağım.

İnanılmaz garanti problemi var ben Monster'ı elektol cihazlar şan işi ama orada şansa daha çok sıkıntılı cihaz geliyor diye ilk başta soğuk bakmıştım o yüzden HP'ye döndüm HP de bu şans işi biraz daha azalıyor diye ama orada da benim şanssızlığım tuttu vallahi şu an dediğim gibi cihazları ne kadae sıkıntılıda olsa ki düzgn cihaz gelirse gerçekte sorunsuz kullanıyosun Monster'da ama sıkıntılı gelsede servis süreci Türkiye'de diğer firmalara göre çok daha iyi ilerliyor ki ilk 14 gün koşulsuz şartsız iade bile mükemmel bir şey bu devirde ben dediğim gibi yine fiyat güncellenmezse Tulpar 25.1.2'yi alacağım gibi duruyor tabii cihazda iade olursa değişim veya tamir için bir şey diyemiyorum tamire sıcak bakmıyorum açıkçası ama değişim olursa HP kullanmaya devam ederim sorun çıkarmazsa çünkü cihazı gerçekten beğendim.

Bendeki sorun fan kaynaklı değil gibi çünkü HP'den aradılar destek ekibiyle görüştük coil whine sesine benziyor yani ekran kartından geliyor gibi dediler ama bilmiyorum tabii net ne olur?

Vallahi beklemek istemiyorum hiç ya hem iş yerimdeki masaüstünü güçlendirip hem de eve masaüstü toplayacağım ya da biraz daha koyup dediğim gibi Monster'ı alacağım.
Bilmiyorum inanın elektronik işi tamamen şans işi daha önce Asus laptop 7 8 sene gitti arkadan hp pavilion aldım 2 sene olmadan menteşe kapakları kırıldı servis kullanıcı hatası dedi bende laptopu 2 ye böldüm Asus laptop varken masa üstü toplamıştım komple Asus malzeme ile kasa hariç anakart sorun çıkardı için tekrardan laptop almaya karar verdim yazlarıda yanımda götürmek ve şehir dışına çıktığım için ama nasip olmuyor işte bilmiyorum asusun mux özelliği vs diğer özellikleri olsa onu alırdım ama yok Türkiye de elektronik cihazlar hergün zamlanıyor bişey alınmıyor 26 bin peşin para verdim aldım ama gel görki şuanda bu paralara cihaz yok. Bakalım pazartesi günü ürünün durumu için arıyacağım ne olup bittiğini öğrenmek için duruma göre karar vereceğim

Bilmiyorum inanın elektronik işi tamamen şans işi daha önce ASUS laptop 7 8 sene gitti arkadan HP Pavilion aldım 2 sene olmadan menteşe kapakları kırıldı servis kullanıcı hatası dedi bende laptopu 2'ye böldüm ASUS laptop varken masaüstü toplamıştım komple ASUS malzeme ile kasa hariç anakart sorun çıkardı için tekrardan laptop almaya karar verdim yazları da yanımda götürmek ve şehir dışına çıktığım için ama nasip olmuyor işte bilmiyorum ASUS'un MUX özelliği vs diğer özellikleri olsa onu alırdım ama yok Türkiye de elektronik cihazlar her gün zamlanıyor bir şey alınmıyor 26 bin peşin para verdim aldım ama gel görki şu anda bu paralara cihaz yok. Bakalım pazartesi günü ürünün durumu için arayacağım ne olup bittiğini öğrenmek için duruma göre karar vereceğim.

Tamamen şans ya gerçekten bende Toshiba vardı bundan önce 12 sene falan kullandım cihazı bir kere cihaz servis yüzü görmedi bende duruma göre bakacağım bakalım.
Kargo gitmiş ama kapalı olduklarından dolayı teslim edilememiş kaldı yarına ya.

Son düzenleme:
Konuştun mu hiç peki teslim olmuş mu?

Teslim olmuş mu derken benim kargodan mı bahsediyosun onu soruyosan kargo gitmiş ama bugün kapalı olduğu için teslim edilememiş gözüküyor. Bir de benim merak ettiğim tüketici hakları dolayısıyla değişim yapamıyolarsa muadili veya bir üstü ile değiştirmek durumunda değiller mi ben iade istemiyorum dersem.

Teslim olmuş mu derken benim kargodan mı bahsediyosun onu soruyosan kargo gitmiş ama bugün kapalı olduğu için teslim edilememiş gözüküyor. Bir de benim merak ettiğim tüketici hakları dolayısıyla değişim yapamıyolarsa muadili veya bir üstü ile değiştirmek durumunda değiller mi ben iade istemiyorum dersem.
Üstü değil muadil olması gerek yoksa para iadesi

Yeni konular

Geri
Yukarı