HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Asıl ben Asus alıcaktım mux tunderbolt falan yok die yöneldim şimdi iade ederlerse msi üst seri yada Asus üst seviye alacağım 20 30 bin daha koyup
Kendi açımdan ben bir laptop'a o kadar para verme taraftarı değilim ama bütçeniz uygunsa bence üst seviye cihaz alınabilir. Yine de o paralara bir macbook, bir masaüstü, bir de ps5 fena olmazdı :)

Tamamen şans ya bizde problem oldu diye komple markayı kötüleyemeyiz cihaz çok güzel ancak destek konusunda biraz yetersizler diye düşünüyorum ben ve öyle bir ana denk geldik ki dolar artıyor para iadesi yaparlarsa bilmiyoruz tabii durumu ama öyle bir şey olursa ilk aldığımız zaman ki fiyatlarda eser kalmıycak.
Siz ürünü HP'nin kendi sitesinden mi aldınız yoksa GPN den mi? Şu yüzden soruyorum, HP'nin kendisi de mi destek konusunda kötü yoksa aracı firma mı berbat?

Siz ürünü HP'nin kendi sitesinden mi aldınız yoksa gpnden mi? Şu yüzden soruyorum, HP'nin kendisi de mi destek konusunda kötü yoksa aracı firma mı berbat?

Ben gpnden aldım ama bir sorununuz olduğunda HP ile iletişime geçiyosunuz direk gpn sadece ilk baştaki ölü pixelle ilgileniyor gibi neredeyse ben bir daha gpn le sadece PC'yi geri gönderirken kargo kodu almak için görüştüm o kadar coil whine tarzı ses ile ilgili sade HP Türkiye ve HP global ile görüştüm hatta burayada attığım sesin bariz belli olduğu videoyu HP Türkiye biz ses duymuyoruz diye cevapladı siz öyle düşünün.

@Carlaone Bu arada daha önce de yazmıştım sizin bilgisayarın sorunu bence termal pump-out. Bu sorunun aynısını yabancı bir kişide de gördüm hatta başka bir konu da türk bir arkadaşta da oldu. İlk başta normal sonra 90-100 seviyesine çıkma olayı. Pump-out olayı kalitesiz termal macun veya fazla sürülmüş termal macundan kaynaklanıyor. Laptoplarda görülme şansı var, izlediğim birkaç kişi kaliteli ve pump-out yapmayacak bir termal macun kullanınca sorunun geçtiğini söylemişlerdi.
Ben gpnden aldım ama bir sorununuz olduğunda HP ile iletişime geçiyosunuz direk gpn sadece ilk baştaki ölü pixelle ilgileniyor gibi neredeyse ben bir daha gpn le sadece PC'yi geri gönderirken kargo kodu almak için görüştüm o kadar coil whine tarzı ses ile ilgili sade HP Türkiye ve HP global ile görüştüm hatta burayada attığım sesin bariz belli olduğu videoyu HP Türkiye biz ses duymuyoruz diye cevapladı siz öyle düşünün.
Benzer sorunu güç kaynağında yaşadım. Bende sistem kapalıyken bile psu dan çınlama sesi gelmekteydi coil whine gibi, sesin kesilmesi için fişten çekmem gerekiyordu. 3 kez garanti ile uğraştım sürekli değişim yaptılar ama hep aynıydı en sonunda iade ettirdim. İnşallah kısa zamanda halledersiniz. Birde 14 gün cayma bedelinde kutu açınca gidiyor diyorlar öyle mi acaba? Öyleyse ne anlamı kaldı ki cayma süresinin.

@Carlaone bu arada daha önce de yazmıştım sizin bilgisayarın sorunu bence termal pump-out. Bu sorunun aynısını yabancı bir kişide de gördüm hatta başka bir konu da Türk bir arkadaşta da oldu. İlk başta normal sonra 90-100 seviyesine çıkma olayı. Pump-out olayı kalitesiz termal macun veya fazla sürülmüş termal macundan kaynaklanıyor. Laptoplarda görülme şansı var, izlediğim birkaç kişi kaliteli ve pump-out yapmayacak bir termal macun kullanınca sorunun geçtiğini söylemişlerdi.

Benzer sorunu güç kaynağında yaşadım. Bende sistem kapalıyken bile PSU'dan çınlama sesi gelmekteydi coil whine gibi, sesin kesilmesi için fişten çekmem gerekiyordu. 3 kez garanti ile uğraştım sürekli değişim yaptılar ama hep aynıydı en sonunda iade ettirdim. İnşallah kısa zamanda halledersiniz. Bir de 14 gün cayma bedelinde kutu açınca gidiyor diyorlar öyle mi acaba? Öyleyse ne anlamı kaldı ki cayma süresinin.

Vallahi halletmekte sıkıntı yeni cihaz verirlerse sorunsuz çıkarsa okey ama para iadesi alırsam be alacağım yerine hiç belli değil. Benim bildiğim tüketici haklarında 14 günde kutuda açılsa iade edebiliyosunuz ama tam emin değilim.

@Carlaone Bu arada daha önce de yazmıştım sizin bilgisayarın sorunu bence termal pump-out. Bu sorunun aynısını yabancı bir kişide de gördüm hatta başka bir konu da türk bir arkadaşta da oldu. İlk başta normal sonra 90-100 seviyesine çıkma olayı. Pump-out olayı kalitesiz termal macun veya fazla sürülmüş termal macundan kaynaklanıyor. Laptoplarda görülme şansı var, izlediğim birkaç kişi kaliteli ve pump-out yapmayacak bir termal macun kullanınca sorunun geçtiğini söylemişlerdi.

Benzer sorunu güç kaynağında yaşadım. Bende sistem kapalıyken bile psu dan çınlama sesi gelmekteydi coil whine gibi, sesin kesilmesi için fişten çekmem gerekiyordu. 3 kez garanti ile uğraştım sürekli değişim yaptılar ama hep aynıydı en sonunda iade ettirdim. İnşallah kısa zamanda halledersiniz. Birde 14 gün cayma bedelinde kutu açınca gidiyor diyorlar öyle mi acaba? Öyleyse ne anlamı kaldı ki cayma süresinin.
Sonuçta fabrikasyon üretimi ama macun az geldi ama fazla. Sonuçta servis malının arkasında durmuyor. 1 haftadır laptop yok dahada ne zaman sorunun çözüleceği belli değil sokaktan para kazanmıyoruz.
Vallahi halletmekte sıkıntı yeni cihaz verirlerse sorunsuz çıkarsa okey ama para iadesi alırsam be alacağım yerine hiç belli değil. Benim bildiğim tüketici haklarında 14 günde kutuda açılsa iade edebiliyosunuz ama tam emin değilim.
Ben gpnteknoji den aldım. öyle birşey yok diye açıkça söylediler. arızalı ürünü kendi servislerine gönderip oradan gelen rapaora göre hareket ettiklerini açık bir dille söylediler. Sonrasında gpnteknoji ile ilgili şikayetleri okudum dediği gibi yapıyorlar yani diğer firmaları vs bilemiyorum.

Sonuçta fabrikasyon üretimi ama macun az geldi ama fazla. Sonuçta servis malının arkasında durmuyor. 1 haftadır laptop yok dahada ne zaman sorunun çözüleceği belli değil sokaktan para kazanmıyoruz.
Çok haklısınız hocam, başka bir sayfada servisle alakalı yazdım size, tr de ne kadar dandik olduğunu. Türkiye deki servisler hep satana kadar arkadanlar. Umarım çözerler daha fazla uğraştırmazlar.

Çok haklısınız hocam, başka bir sayfada servisle alakalı yazdım size, tr de ne kadar dandik olduğunu. Türkiye deki servisler hep satana kadar arkadanlar. Umarım çözerler daha fazla uğraştırmazlar.
İnşallah... Ufacık bir sorun mide bulandırıyor. Ben burada kimseyi kötülemiyorum. Ama konuyla alakası yok kağıt üzerinde bilgiler güzel diye öneriyorlar. Neden bu omen 17 ck0004nt 4G8K9EA modelinin hiç Bi yerde tanıtımı vs yok insan Bi düşünüyor haliyle?

Yeni konular

Geri
Yukarı