HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Hayır hiç açmadım ben discrete modu.
Farklı bir şey olabilir belki BIOS dan da kaynaklı olabilir. Çünkü coil whine olayı çok farklı bir mesele donanımsal olarak zararı olmuyor sadece ses bakımından zararlı oluyor.
Oyun kısmında balanced'da kullanmıyorum çünkü cihaz o modda ısınıyor. Hem de GPU Turbo mod'a girmiyor. 115W+15W dediğimiz değerde mesela 3060 için performance modunda 15W ekliyor. Ben genelde hybrid modda kullanıyorum çok oyun oynamadığım için. Sınava az kaldı malum :). Onun haricinde yazın fazla oyun oynayacağım için discrete moda alırım diye düşünüyorum. Her seferinde hybrid moda almakla uğraşmaya gerek yok sık oyun oynadıktan sonra.
Dışarda kullanırken, prize takamadığın durumlarda hybrid + pil tasarrufu moduyla 3-4 saat rahat götürür mü? Deneme şansınız oldu mu?

Farklı bir şey olabilir belki BIOS dan da kaynaklı olabilir. Çünkü coil whine olayı çok farklı bir mesele donanımsal olarak zararı olmuyor sadece ses bakımından zararlı oluyor.

Dışarda kullanırken, prize takamadığın durumlarda hybrid + pil tasarrufu moduyla 3-4 saat rahat götürür mü? Deneme şansınız oldu mu?
Götürür. En azından 3060 ile 5-6 saat veriyor.

Farklı bir şey olabilir belki BIOS'tan da kaynaklı olabilir. Çünkü coil whine olayı çok farklı bir mesele donanımsal olarak zararı olmuyor sadece ses bakımından zararlı oluyor.

Dışarıda kullanırken, prize takamadığın durumlarda hybrid + pil tasarrufu moduyla 3-4 saat rahat götürür mü? Deneme şansınız oldu mu?

Bakalım incelıyorlar birkaç güne söylerler tam sorunu diye düşünüyorum.

En güzeli bu omen grubu laptoplarda bulaşmamak. İade edip başka marka almak daha iyi bu kadar kötü bir mal olamaz. Çin malının çini merdiven altı üretim resmen daha tam gücüne erişmeden laptoplar dökülüyor. Bunu birazcık kabullenin artık. Kağıt üstünde tamam çok iyi cihaz olabilir fakat aynı aynı özellikte olan laptoplardan neden ucuz? Bide öyle düşünün. Yeminle Monster gül suyu kalır yanında bu yaşananlardan ötürü! Heleki servis. Bugün gene aradım daha olmamış. Ne zaman olacak diyorum cvp veren yok. Yok mux yok max p max q derken aldık başımıza dert.. 10 gündür cihazım yok para zaten rezil oldu.

En güzeli bu omen grubu laptoplarda bulaşmamak. İade edip başka marka almak daha iyi bu kadar kötü bir mal olamaz. Çin malının çini merdiven altı üretim resmen daha tam gücüne erişmeden laptoplar dökülüyor. Bunu birazcık kabullenin artık. Kağıt üstünde tamam çok iyi cihaz olabilir fakat aynı aynı özellikte olan laptoplardan neden ucuz? Bide öyle düşünün. Yeminle Monster gül suyu kalır yanında bu yaşananlardan ötürü! Heleki servis. Bugün gene aradım daha olmamış. Ne zaman olacak diyorum cvp veren yok. Yok mux yok max p max q derken aldık başımıza dert.. 10 gündür cihazım yok para zaten rezil oldu.
Msi Crosshair 15 12.Nesil Core i7 12700H-32Gb-1Tb Ssd-15.6inc-Rtx3070Ti 8Gb-W11 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Burdaki üründe iyi gibi duruyor bir araştırmak gerek. Alacağım HP sistemden 10K daha pahalı kronik sıkıntıları yoksa bunu almak daha mı mantıklı olur acaba?

Keşke sizleri uyarırken bir şekilde fiziksel olarak cihazımı denetip gözlem yapmanızı sağlayabilseydim çok güzel olurdu.

Unutmayınız ki laptop önerilerinde HP Omen fiyat ve ürünün gücü bakımından öne çarpan bir modeldi ve tavsiye isteyip alan yine bendim.

Ürün elime geçtikten sonra cihazda sorunların olup foruma ilk bu konu hakkında bilgilendiren bendim.

Uzak durmanız için üç ile dört HP Omen konusunda bir veya bilemedin iki kere detaylı mesaj yazdım ama tabii ki son karar satın almak isteyen kullanıcılarındı.

Servisin berbat olduğunu özellikle Türkiye içinden elektronik ürün alacağınız zaman markaya değil satıcıya bakmanız gerektiğini uyardım ve sizlere önerilerde bulundum.

Sonuçta ben bile soğudum birkaç gün bende almaktan vazgeçtim ama maalesef lazım olunca gittim üzerine 2 ile 3 bin ekleyip döviz kuru düşükken hemen satın aldım.

Benim içimde hep şüphe vardı Amazon'dan dahi alsam cihazın sorunsuz olduğunu nereden bileceğim?

Satıcı arkasında dursa bile ben onu iade edip yeni cihaz almak için vereceğim uğraş ve zamandan ne kadar feda edeceğim hep bunları düşünüp ikinci bir laptop almak istedim.

Sonunda laptop konsol alıp ikisini senkronize edip gerekli testleri yapıp yoluma bakıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı