HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Yok hocam satıcı Hepsiburada değilse almam zaten o topa girmem.
Ben birde bu modeli buldum warsın 12. Nesil işlemci olmasın. Ben ekran büyük olsa direk parayı basıp alıcam ama yok daha.

Ben birde bu modeli buldum warsın 12. Nesil işlemci olmasın. Ben ekran büyük olsa direk parayı basıp alıcam ama yok daha.
Bu da güzelmiş. Ben alışığım 15 inç ekrana o yüzden linkini paylaştığımı almam daha mantıklı olur 12. nesil olduğu için.

Bu da güzelmiş. Ben alışığım 15 inç ekrana o yüzden linkini paylaştığımı almam daha mantıklı olur 12. nesil olduğu için.
Benim daha önce masa üstü 27 inç olduğu için ekranı 17 bile ufak kalıyor gözüme oyunlarda vs 15 daha ufak geleceği için bana ben 15 inç hiç bakmıyorum bile direk 17 inç arıyorum ama Crosshair 17 az bi süre içinde gelecek gibi duruyor tabi net bir bilgi yok. Dediğim gibi 11800 işlemci de gayet güzel ve başarılı. Ama 12 nesili ne zaman gelir aşikar olan modelleri var ondada fiyat direk 60 binden yukarı. Bir laptop için okadar para vermek mantık dışı benim gözümde.

Benim daha önce masa üstü 27 inç olduğu için ekranı 17 bile ufak kalıyor gözüme oyunlarda vs 15 daha ufak geleceği için bana ben 15 inç hiç bakmıyorum bile direk 17 inç arıyorum ama Crosshair 17 az bi süre içinde gelecek gibi duruyor tabi net bir bilgi yok. Dediğim gibi 11800 işlemci de gayet güzel ve başarılı. Ama 12 nesili ne zaman gelir aşikar olan modelleri var ondada fiyat direk 60 binden yukarı. Bir laptop için okadar para vermek mantık dışı benim gözümde.
Hocam 50 bile çok ama yapacak bir şey yok. Haziran içinde ne alacaksam alacağım artık daha beklemek istemiyorum çünkü fiyatlar gün geçtikçe artıyor bekleyene kadar 60 a çıkar.

Keşke sizleri uyarırken bir şekilde fiziksel olarak cihazımı denetip gözlem yapmanızı sağlayabilseydim çok güzel olurdu.

Unutmayınız ki laptop önerilerinde HP Omen fiyat ve ürünün gücü bakımından öne çarpan bir modeldi ve tavsiye isteyip alan yine bendim.

Ürün elime geçtikten sonra cihazda sorunların olup foruma ilk bu konu hakkında bilgilendiren bendim.

Uzak durmanız için üç ile dört HP Omen konusunda bir veya bilemedin iki kere detaylı mesaj yazdım ama tabii ki son karar satın almak isteyen kullanıcılarındı.

Servisin berbat olduğunu özellikle Türkiye içinden elektronik ürün alacağınız zaman markaya değil satıcıya bakmanız gerektiğini uyardım ve sizlere önerilerde bulundum.

Sonuçta ben bile soğudum birkaç gün bende almaktan vazgeçtim ama maalesef lazım olunca gittim üzerine 2 ile 3 bin ekleyip döviz kuru düşükken hemen satın aldım.

Benim içimde hep şüphe vardı Amazon'dan dahi alsam cihazın sorunsuz olduğunu nereden bileceğim?

Satıcı arkasında dursa bile ben onu iade edip yeni cihaz almak için vereceğim uğraş ve zamandan ne kadar feda edeceğim hep bunları düşünüp ikinci bir laptop almak istedim.

Sonunda laptop konsol alıp ikisini senkronize edip gerekli testleri yapıp yoluma bakıyorum.

Birkaç kere okumuştum yazıları aslında ben Monster'ı alıyordum şansıma kartta limit yetmedi ve ben gün içinde alana kadar 1000 TL zam geldi aslında bende hata 1000 TL ya olsun deyip almam gerekirdi ama bende de bir şey var daha alt fiyata alamadıysam bir şeyyi 100 TL da pahalılansa alasım gelmiyor direk koştum 2. tercihim olan Omen'i aldım ondaki indirimide kaçır mıyım yoksa bir şey alamayacağım diye.
Bu arada ben halen HP'nin güzel cihaz olduğunu düşünüyorum biz şansa sıkıntılı ürüne denk geldik tabii kullanmaya devam edersem ileride ne olur bilemiyorum.

Birkaç kere okumuştum yazıları aslında ben Monster'ı alıyordum şansıma kartta limit yetmedi ve ben gün içinde alana kadar 1000 TL zam geldi aslında bende hata 1000 TL ya olsun deyip almam gerekirdi ama bende de bir şey var daha alt fiyata alamadıysam bir şeyyi 100 TL da pahalılansa alasım gelmiyor direk koştum 2. tercihim olan Omen'i aldım ondaki indirimide kaçır mıyım yoksa bir şey alamayacağım diye.
Bu arada ben halen HP'nin güzel cihaz olduğunu düşünüyorum biz şansa sıkıntılı ürüne denk geldik tabii kullanmaya devam edersem ileride ne olur bilemiyorum.
Emin ol ki daha kötüleri çıkacak. Şu yeni alanları resimlerini çekip saklıcam. 1-2 ay sonra onlarda bişey demeye başlayacaklar. Biz senle şanslıyız nitekim onlarda o şansta olmayacak iade yada değişim namına direk onarmaya gidecek cihazları.

Benim aldığım cihazda da fandan ses geliyordu. Ben daha çok uçak kalkışında çıkan tiz bir ses var ona benzetmiştim. Fan 2000 lerde bile çalışsa eğer cihazın altı masa gibi bir yüzeyle temaslıysa tam farkedilmiyor ancak belli bir kullanım süresinden sonra farketmeye başlıyorsunuz. Cihazın altında destek varsa ve fanlar boştaysa oyuna girdiğiniz andan itibaren performans arttığı için hemen ses kulağınıza gelmeye başlıyor. Belli bir süre sonrada ciddi anlamda rahatsızlık veriyor. Çünkü fan sesiyle beraber o ince tiz seste artıyor. Gönderdiğiniz videodaki ses benim aldığım cihazda bire bir aynı şekilde vardı. Ben belki cihaza karşı kuruldum diye dışardan bir arkadaşımı getirdim o da aynı şeyi söyledi tiz ıslık sesine benzer fan ile beraber yükselen bir ses.
HP destek gönderdiğim videoda da açık şekilde belli olmasına rağmen anormal bir durum göremedik cihazı bize gönderin bir de burda bakalım gerekirse fanı değiştiririz dediler.

Son düzenleme:
Emin ol ki daha kötüleri çıkacak. Şu yeni alanları resimlerini çekip saklıcam. 1-2 ay sonra onlarda bişey demeye başlayacaklar. Biz senle şanslıyız nitekim onlarda o şansta olmayacak iade yada değişim namına direk onarmaya gidecek cihazları.
Cihazın hala servistemi herhangi bir geri dönüş alabildin mi durum nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı