HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
Evet hala serviste. Cevap vermiyorlar bakıyoruz diyorlar
Kaç gündür neyine bakıyorlar :D Kanıtlayamam ama pump-out effect sorunu olduğunu anlamamışlardır kesin. %100 eminim termal macundan kaynaklı ısınma olduğuna. Çünkü birkaç kişide de gördüm hatta adam direk videosunu çekti. Isınmadan kaynaklı macun işlemci ve gpu yüzeyinden dışarı taşıyor ve macunun olması gereken yerler boş kaldığı için macun yokmuş gibi ısınıyor. Adamda bunu bildiği için alır almaz macun değişikliği yapıyordu. Ama servis kesin bilmiyordur.

Benim aldığım cihazda da fandan ses geliyordu. Ben daha çok uçak kalkışında çıkan tiz bir ses var ona benzetmiştim. Fan 2000'lerde bile çalışsa eğer cihazın altı masa gibi bir yüzeyle temaslıysa tam farkedilmiyor ancak belli bir kullanım süresinden sonra fark etmeye başlıyorsunuz. Cihazın altında destek varsa ve fanlar boştaysa oyuna girdiğiniz andan itibaren performans arttığı için hemen ses kulağınıza gelmeye başlıyor. Belli bir süre sonrada ciddi anlamda rahatsızlık veriyor. Çünkü fan sesiyle beraber o ince tiz seste artıyor. Gönderdiğiniz videodaki ses benim aldığım cihazda bire bir aynı şekilde vardı. Ben belki cihaza karşı kuruldum diye dışarıdan bir arkadaşımı getirdim o da aynı şeyi söyledi tiz ıslık sesine benzer fan ile beraber yükselen bir ses.
HP destek gönderdiğim videoda da açık şekilde belli olmasına rağmen anormal bir durum göremedik cihazı bize gönderin bir de burada bakalım gerekirse fanı değiştiririz dediler.

Ben bende olan sesin video ve ses kaydını hem buraya hem HP'ye attım buradaki arkadaşların hepsi evet ses var derken HP de 2 tane teknik servis elemanı da hiçbir ses duyamıyoruz dediler.
Ben inanın fiyatlar ben alırken ile aynı durumda olsaydı değişim asla talep etmezdim direk iade ister gider başka cihaz alırdım ama şu an fiyatlar çok arttığı aynı fiyatlara bir şey kalmadığı için değişim talebinde bulunacağım mecburen.

Ben bende olan sesin video ve ses kaydını hem buraya hem HP'ye attım buradaki arkadaşların hepsi evet ses var derken HP de 2 tane teknik servis elemanı da hiçbir ses duyamıyoruz dediler.
Ben inanın fiyatlar ben alırken ile aynı durumda olsaydı değişim asla talep etmezdim direk iade ister gider başka cihaz alırdım ama şu an fiyatlar çok arttığı aynı fiyatlara bir şey kalmadığı için değişim talebinde bulunacağım mecburen.

Ah bu TR'de ki servisler. PSU için bende 3 kez yolladım ses sorunu yüzünden 3. de duyabildiler sesi öyle iade edebildim. Umarım değişimdeki ürün sorunsuz gelir de bir daha uğraşmazsınız.

Problemi netleştirmek için işimi gücümü bıraktım izin alıp servise geldim sıra bekledim bide o kadar fiziki olarak 5 dakika ürünü gösterip sorunlu mu değilmi ekran diye soracaktım teknik bi personelle görüşmek istiyorum dedim bana sorabilirsiniz benim dedi görüştüğüm kişi, sorunu paylaştım sözlü olarak fotoğrafta gösterdim ürün sorunlu görünüyor dedi. Bilgisayarı açıp bakma şansımız varmı dedim maalesef onarım istiyorsanız bırakabilirsiniz diyorlar, net olarak bir fikre varamadım yani iade/değişim için hp ve satıcı ile görüşmeniz gerekiyormuş. Onarım kısmını bilmiyorum ama yetkili servis ile ilgili karşılama alanında benim için yeterli fikri edindim.

Muhabbete gel. Şimdi cihaz için penta yı aradım ben ürünü normalde 17 sinde yurtiçi kargo ile gpnteknoji ye gönderdim. 18 de genpa aldı ürünü. Penta bize ayın 23 ünde geldi 20 iş günümüz var diyor bu nasıl bir döngü böyle? 18 inde gpnteknoloji ye teslim edildi ellerine ulaştı diyorum olabilir diyor o tarih bizimle alakalı değil diyor. Daha da ürünün kontrollüne başlamamışlar. 😏😏😏

Sizin adınıza gerçekten üzüldüm💔 olabilecek en kötü senaryo denk gelip süreniz uzamış.

Garanti hizmet süresi 20 gün yazar garanti belgesinde onlar muhtemelen bu süreyi dolduracaklar.

Söyleyebilecek kelime bulamıyorum umarım istediğiniz gibi sonuçlanır.

Bu arada laptopta kaç SSD slotu olduğunu bilen var mı? Desteğe sorduğumda sadece bir tane olduğunu söylediler. Eğer öyleyse mecbur harici hard disk alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı