HP Omen 17CK0007NT vs Monster Tulpar T7 v25.1.2

AyKsOguzhan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam tekrardan. Bu konu çok uzadı bende uzadıkça karar verememeye başladım. Son kez artık sizden fikir alıp bugün siparişi geçeceğim. Nedenleriyle birlikte hangisini tercih etmem gerektiğini veya diğerini neden tercih etmemem gerektiğini ((veya 2'sinden birini kullanıyorsanız memnun musunuz neden memnunusunuz değilse neden memnun değilsiniz )) yazarsanız gerçekten çok mutlu olurum. Linklerini de paylaşıyorum bakmanız açısından yorumlarınızı bekliyorum. HP Omen 17 şu an en uygun 21.600 TL Monster ise en uygun 22.705 TL.

Arkadaşlar selam tekrardan. Bu konu çok uzadı bende uzadıkça karar verememeye başladım. Son kez artık sizden fikir alıp bugün siparişi geçeceğim. Nedenleriyle birlikte hangisini tercih etmem gerektiğini veya diğerini neden tercih etmemem gerektiğini ((veya 2'sinden birini kullanıyorsanız memnun musunuz neden memnunusunuz değilse neden memnun değilsiniz )) yazarsanız gerçekten çok mutlu olurum. Linklerini de paylaşıyorum bakmanız açısından yorumlarınızı bekliyorum. HP Omen 17 şu an en uygun 21.600 TL Monster ise en uygun 22.705 TL.
Omen 17 tabii ki.

Omen 17 daha güzel, daha şık bence. Yoksa çok fark yok ama Omen daha hoş görünüyor.

Monster'da 300Hz ve SteelSeries RGB lavye ekstrası var ama sorunlu cihazlar kafa karıştırıyor serviste Monster'da bir tık öne çıkıyor.
@egeoz316 hocam sizin yorumlarınızıda merak ediyorum.

Son düzenleme:
Monster'da 300Hz ve SteelSeries RGB lavye ekstrası var ama sorunlu cihazlar kafa karıştırıyor serviste Monster'da bir tık öne çıkıyor.
@egeoz316 hocam sizin yorumlarınızıda merak ediyorum.
İkisi de gerçekten kaliteli cihazlar. Monster özellikle servis kalitesinde cidden çok iyi, 300 Hz paneli var ancak rekabetçi oyunlarda bile sabit 300 FPS almak biraz zor. Monster'ı almak için ekstra bir mebla vermeye gerek olmadığını düşünüyorum, daha ucuza Omen almanız daha iyi olur, Monster ile aşırı iyi ekstra bir özellik kazanmıyorsunuz.

İkisi de gerçekten kaliteli cihazlar. Monster özellikle servis kalitesinde cidden çok iyi, 300 Hz paneli var ancak rekabetçi oyunlarda bile sabit 300 FPS almak biraz zor. Monster'ı almak için ekstra bir meblağ vermeye gerek olmadığını düşünüyorum, daha ucuza Omen almanız daha iyi olur, Monster ile aşırı iyi ekstra bir özellik kazanmıyorsunuz.

Sizce soğutma konusunda hangisi önde 2 side MSI kasa kullanıyor diye biliyorum aralarında 1000 TL gibi fark var 400,500 e çanta alsam Omen'i aldığımı düşünürsek arada 500 TL gibi fark oluyor ama Monster'da bir tık cihazın sorunlu olarak gelme ihtimali çok yüksek.
Ucuz olanı aldım ben.

Neden onu tercih ettiniz hocam veya neden Monster'ı tercih etmediniz.

Geri
Yukarı