HP Omen laptop ekranında çiziğe benzer bir nokta var

renikton56

Yoctopat
Daha fazla  
HP Omen serisi bir Gaming notebook kullanıyorum. Nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde, resimde görüleceği üzere ekranın ufak bir bölümünde çizik veya çiziğe benzer bir şey var.

Elle dokunduğum zaman hiç takılmıyor, hatta tırnağa bile gelmiyor, kılcal bir çizik mi desek? Ne olduğu hakkında bir fikri olan var mı arkadaşlar? Ekranın içeriden kendi kendine böyle çizilmesi söz konusu olabilir mi? Ürünün garantisi devam ediyor, servise göndersem garanti kapsamında yapılacak bir şey mi?

Dosya Ekleri

• 1643119839785.jpg
    1643119839785.jpg
    87,1 KB · Görüntüleme: 33
  • 1643119839786.jpg
    1643119839786.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle içten çizilmiş. Eğer ürünü alalı kısa bir süre olduysa garantiye gönderebilirsiniz muhtemelen ayıplı maldır kullanıcının yapabileceği bir şey gibi gelmiyor bana.

Işık kırılmasına ve çizginin düzensizliğine bakılırsa dışarıdan bir müdahale ile yüzeysel çizilmiş gibi görünüyor. Bilgisayar ekranı kapalıyken de aydınlık bir ortamda bak. Çizik halen oradaysa ve ekrana dokunduğunda parmak uçlarınla veya hafifçe tırnağının ucuna takılıyorsa o zaman yüzeyseldir ve servis ücretli tamir yapar.

Işık kırılmasına ve çizginin düzensizliğine bakılırsa dışarıdan bir müdahale ile yüzeysel çizilmiş gibi görünüyor. Bilgisayar ekranı kapalıyken de aydınlık bir ortamda bak. Çizik halen oradaysa ve ekrana dokunduğunda parmak uçlarınla veya hafifçe tırnağının ucuna takılıyorsa o zaman yüzeyseldir ve servis ücretli tamir yapar.

Üstat o ne ayrıntıdır öyle. Kanım dondu.

Kapalıyken zar zor belli oluyor ama orada hala, aynı şekilde. Yalnız hiçbir şekilde parmağa veya tırnağa gelmiyor, denedim.
Peki bunun tamiri için ekranın komple değişmesi mi gerekir? Yoksa?

Kapalıyken zar zor belli oluyor ama orada hala, aynı şekilde. Yalnız hiçbir şekilde parmağa veya tırnağa gelmiyor, denedim.
Peki bunun tamiri için ekranın komple değişmesi mi gerekir? Yoksa?

Büyük ihtimalle komple değiştirilmesi gerekir.

Geri
Yukarı