HP Pavilion 15-DK0005NT vs Acer Nitro AN515-43

melyhky

Kilopat
Daha fazla  
İlk model, R7 3750H'tan bile daha performanslı olduğundan ve en önemlisi APU bir CPU olmadığından ilk modeli tercih ediniz.
Bütçenizi arttırırsanız, bu model çok daha uzun ömürlü olur.

İlk model, R7 3750H'tan bile daha performanslı olduğundan ve en önemlisi APU bir CPU olmadığından ilk modeli tercih ediniz.

İ5 9300H' da UHD 630 Graphics bulunuyor. Onboard grafik kartı var işlemcide yani.

İnternette Benchmark verilerine baktığımda R5 3550H i5 9300H'dan daha iyi görünüyordu. HP için ısınma probleminden çok bahsedildiğini okudum. Böyle bir sorun hakkında bilginiz var mı?

Ben olsam bu ikisi arasında Acer'i alır, aradaki 650 TL fiyat farkına 8 GB RAM + 1 TB HDD ve Windows 10 OEM key alıp yoluma bakardım.

HP Pavilion 15-EC0008NT 8BR13EA Ryzen 5 3550H 16 GB 1 TB + 256 GB SSD GTX1650 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 16 GB RAM var artı aam muhtemelen 2400HMZ ve Ryzen işlemcilerde MHz önemli ancak mobil işlemcilerde var mı pek bir fikrim yok.
Bu bütçeye 100Hz ya da 120Hz monitörlü bir tane bulursanız onu almanızı öneririm
CS, Valorant tarzı her sistemde yüksek FPS alabileceğinz oyunlar oynuyorsanız.
Bu monitörün panel tipi sva imiş daha önce hiç duymadım.

Birincideki ürünün işlemcisi daha iyi, ekstra olarak HDD olması da iyi fakat zamanında ben de Pavilion 15 serisinden bir laptop satın almıştım ve başlarda HDD'nin çalışma sesi (teker dönüyormuş hissi) oldukça rahatsız etmişti, zamanla alıştım. HP'nin ekran kalitesine gelecek olursak eski laptopumda 3-4 yıl hiçbir sorun olmadı fakat son 1-2 yılda ekranın 1-2 yerinde darbe almamasına rağmen ölü piksel oluştu. Acer ekran kalitesi hakkında bir fikrim yok. Genel olarak tercihinizi birinci üründen yana kullanmanız taraftarıyım

İnternette Benchmark verilerine baktığımda R5 3550H i5 9300H'dan daha iyi görünüyordu. HP için ısınma probleminden çok bahsedildiğini okudum. Böyle bir sorun hakkında bilginiz var mı?
Optimizasyonu çok iyi olmayan oyunlarda ısınma yaşandığını Pavilion serisi için söyleyebilirim. Astroneer gibi oyunları oynarken işlemci sıcaklığının 88 derecelere ulaştığını görmüşlüğüm var. Yine de laptop boştayken 40-43 derece, tarayıcıda dolaşırken 45-50 derece görüyordum, üstelik laptopu 5 yıldır kullanmama rağmen. Bu zamana kadar laptop tercihinde HP'den vazgeçmedim, batarya ömrü haricinde de beni yanıltmadı.

HP Pavilion 15-EC0008NT 8BR13EA Ryzen 5 3550H 16 GB 1 TB + 256 GB SSD GTX1650 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 16 GB RAM var artı aam muhtemelen 2400HMZ ve Ryzen işlemcilerde MHz önemli ancak mobil işlemcilerde var mı pek bir fikrim yok.
Bu bütçeye 100Hz ya da 120Hz monitörlü bir tane bulursanız onu almanızı öneririm
CS, Valorant tarzı her sistemde yüksek FPS alabileceğinz oyunlar oynuyorsanız.
Bu monitörün panel tipi sva imiş daha önce hiç duymadım.
Bahsettiğin laptop bitmiş maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı