HP Pavilion 15 EC0001NT FPS düşüşü

Michael Jacks0n

Picopat
Ben HP Pavilion 15 EC0001NT adlı laptopa sahibim. CS:GO'da 120 FPS alıyorum. Yarım saat sonra bu değer 40'lara düşebiliyor. Sebebi nedir?

Femto

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İlah Katı
Isınmadan kaynaklı düşüş yaşıyor olabilirsiniz, oyun içi sıcaklık değerleriniz nedir?

KS
Michael Jacks0n

Michael Jacks0n

Picopat
Isınmadan kaynaklı düşüş yaşıyor olabilirsiniz, oyun içi sıcaklık değerleriniz nedir?
İşlemci sıcaklığı 80-90 arasında, GPU sıcaklığı 70-90 aralarında gidip geliyor. Teknik özellikler aşağıda.

Seandear

Centipat
Sıcaklıktan dolayı. Termal macun yenileyip fan temizliği yaparsanız çözülür. Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz. İşinize yaradıysa çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz.

KS
Michael Jacks0n

Michael Jacks0n

Picopat
Sıcaklıkdan dolayı. Termal macun yenileyip fan temizliği yaparsanız çözülür. Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz.
Teşekkürler. Termal macun öneriniz var mı? Bu arada alalı 5 ay oldu. Termal macun kullanılabilirliğini bu kadar çabuk yitirir mi?

Seandear

Centipat
Teşekkürler. Termal macun öneriniz var mı? Bu arada alalı 5 ay oldu. Termal macun kullanılabilirliğini bu kadar çabuk yitirir mi?
Aslında kolay yitirmez. Sıcaklık sorunu olabilir cihazda bu kadar ısınması normal değil yeni bir cihazın. Bu arada öbür cevabımı çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Makaleler
3
Yer
Fortress Vader
Pek sanmıyorum sıcaklık yüzünden olduğunu, özellikleri nedir laptopun?

Seandear

Centipat
Sanırım bu.

KS
Michael Jacks0n

Michael Jacks0n

Picopat
Doğrudur laptop bu.
https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...asinabilir-bilgisayar-7we76ea-pm-HB00000OSBNV link bu.

Yukarı