HP Pavilion 15-EC1019NT vs Lenovo Ideapad 15ARH05

Bütçe
7700-8200

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Son düzenleme:
Evet bu HP serisinde ısınma oluyor. Fakat genel kullanım olarak baktığımız zaman HP gayet iyi. Fakat soğutucu muhakkak almalısın. Termal macunu sık değiştirmen gerekir ayrıca, forumda bunun gibi sebeplerle konu açan arkadaşlar vardı.
Eğer dersen yok uğraşamam ısınmasın vs. Al kullan Lenovo'yu.

İkisi de güzel makineler. HP'nin çok ısındığını söyleyen, biraz da kronik menteşe sorunu olduğunu söyleyen var. İade ettiğim laptopun parasıyla bu ikisinden birini alacağım. Hangisini almalıyım?

Lenovo: LENOVO 82ey00d1tx G3 15arh05 Amd Ryzen5 4600h 8 Gb 1tb 256 Gb Ssd Gtx1650 Fdos 15.6 Fiyatı, Yorumları - Trendyol

HP: HP Gaming Pavilion 15-EC1019NT 24D52EA AMD Ryzen 5 4600H 8GB 512gb SSD 4GB GTX 1650TI 15.6" FHD 144hz Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Söyle bi yorum yapayım amacım moralinizi bozmak değil ilk olarak onu demek isterim. Lenovo marka olana sahibim onda 1tb hdd var gibi duruyor bende 512 ssd versiyonu var 7300tl ye aldım üzücü yanı bu. Ayrıca alırken şunu bilin lütfen ben bu bilgiyi bulamamıştım eski bilgisayarım monster abra idi ve 2 saat kullanım sonrası anında iade ettim iade sebebim helikopter sesini aşan fan sesi idi ve bilgisayar boşta iken. Yani ben biraz ses konusuna takıntılı biriyim lenovoda söyle bi kronik sorun var sol üst kenardan yani esc, f1, f2 tuşlarının adaptor girişinin olduğu kısımdan oyun, render ya da Cad Cam programlarınin yoğun yük binmesinde bir cızırtı gelmeye başlıyor. Bu cızırtı sessiz bir ortamda iseniz (Kütüphane vb.) belli olabilir ama kulaklık kullanıyorsaniz bunu duymazsınız. Dediğim gibi ben hem hassas duyma düzeyine ve az da olsa takıntıya sahibim. Geri kalanında amd nin performansı kendi naçizane gözlemimce i510300H tan daha iyi performans veriyor ileride bi 8gb Ram eklemesi ile gayet uzun süre olan kullanım süresini oldukça uzatabilirsiniz. Ekstra sorunuz olursa sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.

Hayır hiçbir cızırtı yok. Fan sesi de boştayken çok sessiz, yük altında diğer Gaming laptoplar nasılsa öyle yani abartı bir sesi yok :)

Sizdeki modelde de 1TB HDD var mı?
HP daha mantıklı. RAM takviyesi şart, SSD takviyesi de gerekecektir.

Termal macunu değiştirmem falan gerekiyormuş Lenovo daha az uğraştırıcı geldi bana ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı