HP Pavilion 15 GNU/Linux yüklenmiyor

hacker_127

Hectopat
Merhaba dostlar, birkaç distro indirdim ama kuramadım, bir hata vermiyor, problemsiz Boot ediyorum, kurulum ekranı geliyor ama bir yere tıklayamıyorum, Virtulalization tecnolocy kapalı idi onu açtım Deepin OS son derece yavaş kuruldu, açıldı ama her defasında alttaki görev çubuğu dondu, kullanmama izin vermedi.
Diğer distrolarda da benzer sorunlar var, özetle makine sanki başka OS kurulmasını engelliyor.

Sistem özellikleri:
i5 7200U NVIDIA GT 940MX
HP Pavilion 15 Notebook
120 GB SSD

Sanala mı kurmaya çalışıyorsun? Aslında en kolayı bu olmalı.
Aslında bir de sanala kurmayı deneyeyim hiç denemedim, hem tek diske hem de diski bölüp kurmayı denediğimde aynı problemleri yaşıyorum, biosta ayarları değiştirince farklı tepkiler veriyor.
Bir de ssd dışında farklı bir disk bulup ona yüklemeyi deneyeyim

Sanallaştırmayı açtığından bahsettiğin için böyle söyledim. Şu şekilde normal kurulum yapmayı deneyebilirsin. Şuradan Linux Mint 20.1 Cinnamon sürümü indir, bu biraz daha güncel çekirdekle gelen edge sürümdür. Linux Mint 20.1 "Ulyssa" - Cinnamon (Edge, 64-bit) - Linux Mint

Sistemi şuradaki gibi compatibility mode ile aç ve kurulumu bu şekilde gerçekleştirmeyi dene. Açılış seçenekleri — Linux Mint Installation Guide belgelendirme çalışması

Bu şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsen; şuradaki gibi sistemi kurtarma kipi ile açıp Nvidia sürücüsünü kurarsın. Çözüldü: Dual Boot Linux Mint kriter dışı hatası

Yeni konular

Geri
Yukarı