HP Pavilion 15-p202nt için SSD önerisi

Mikushikuto

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar...
HP Pavilion 15-p202nt model bir notebook'um var ve HDD'den kurtulup SSD kullanmayı düşünüyorum. Sorun da benim için burada başlıyor. BIOS sürümümde (Insyde H20) AHCI moda geçmek için bir yer yok. (Evet kurcaladım, internetten de araştırdım ancak maalesef yok.) Bu durum da beni harici bir SSD almak gibi yollara itiyor. Aklımda şu an HyperX Savage'in 240 GB yükseltme kitlisini alıp SSD'yi o kutuda kullanmak veya HyperX Savage'ın USB sürücüsünü alıp, içine sistemi yükleyip USB 3.0 üzerinden SSD gibi kullanmak geçiyor aklımdan. Bana verebileceğiniz önerileriniz var mı? AHCI mod açmazsam SSD'de hangi konularda performans düşüklüğü olur gibi konularda bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB olarak kullandığında, SSD'ye sistem kurma kısmına geldiğinde bölümler silik olacaktır ve sistem kurmana izin vermeyecektir. AHCI olmadan da SSD'ye sistem kurabiliyor olman lazım. Foxconn H55 bir anakartta AHCI olmadan Kingston V300 kullanmıştık.

USB olarak kullandığında, SSD'ye sistem kurma kısmına geldiğinde bölümler silik olacaktır ve sistem kurmana izin vermeyecektir. AHCI olmadan da SSD'ye sistem kurabiliyor olman lazım. Foxconn H55 bir anakartta AHCI olmadan Kingston V300 kullanmıştık.
Sistemin kurulabildiğini biliyorum ancak tam performans almak istiyorum dolayısıyla aldığım ürünlerin de genel kalitesi yüksek olacak gibi hissediyorum. 850 PRO 256 GB bir ssd alıp AHCI modundaki avantajından yararlanamazsam benim için anlamı olmayacağını düşünüyorum. Onun dışında USB Sürücü konusunda o sıkıntıyı araştırdığım bir konu ile aştım. USB Bellek'de genel sistemi ve diğer kısmı taşıyıp HDD'yi başka bir yolla gösterip kullanabiliyormuşuz. Ben de bu tekniği kullanmayı planlıyorum.

Geri
Yukarı