HP Pavilion 15-P206NT Hackintosh uyumlu mu?

Seco G

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3L 1600 MHz Samsung
SSD veya HDD modeli
Hi-Level 120 GB SATA
Ekran kartı
Nvidia 830M - Intel HD Graphics 5500
Anakart
Hewlett-Packard
İşlemci
i5-5200U
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bilgisayarımın sistem özelliklerini görsel olarak ekledim. Görseldekilere ek olarak 120 GB SATA SSD var. Bu bilgisayara Hackintosh yapmak istesem tam olarak uyum sağlar mı? Sağlarsa hangi sürümü yüklemeliyim? Ekran kartı olarak NVIDIA 830M kullanabilir miyim, yoksa onu devre dışı bırakıp Intel ekran kartı ile mi devam etmem gerekir? Sadece MacOS yüklü olsun istiyorum sistemde. Şu anda Windows 10 var, MacOS yükleyince sistem daha hızlı olur mu? Bu konuda bilmem gereken fazladan bir şey varsa, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.jpg
    2.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 12
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bilgisayarımın sistem özelliklerini görsel olarak ekledim. Görseldekilere ek olarak 120 GB SATA SSD var. Bu bilgisayara Hackintosh yapmak istesem tam olarak uyum sağlar mı? Sağlarsa hangi sürümü yüklemeliyim? Ekran kartı olarak NVIDIA 830M kullanabilir miyim, yoksa onu devre dışı bırakıp Intel ekran kartı ile mi devam etmem gerekir? Sadece macOS yüklü olsun istiyorum sistemde. Şu anda Windows 10 var, macOS yükleyince sistem daha hızlı olur mu? Bu konuda bilmem gereken fazladan bir şey varsa, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Hocam Monterey kurabiliriz bilgisayarınıza. Lakin Wi-Fi çipsetiniz nedir? O önemlidir. Bluetooth ve Wi-Fi çalışmazsa ben o hacke Hackintosh demem. @tristessehivernale

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bilgisayarımın sistem özelliklerini görsel olarak ekledim. Görseldekilere ek olarak 120 GB SATA SSD var. Bu bilgisayara Hackintosh yapmak istesem tam olarak uyum sağlar mı? Sağlarsa hangi sürümü yüklemeliyim? Ekran kartı olarak NVIDIA 830M kullanabilir miyim, yoksa onu devre dışı bırakıp Intel ekran kartı ile mi devam etmem gerekir? Sadece MacOS yüklü olsun istiyorum sistemde. Şu anda Windows 10 var, MacOS yükleyince sistem daha hızlı olur mu? Bu konuda bilmem gereken fazladan bir şey varsa, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
830M'i kullanamazsınız. Dahili ekran kartı ile Monterey dahi kurabilirsiniz. AIDA64 ile Wi-Fi, ethernet ve SSD modellerinizi öğrenip belirtmeniz gerekir. İlk olarak Windows ile birlikte kurun. Sonradan eğer gerekirse zaten silebilirsiniz Windows'u. Sorun çıkması ihtimaline karşı Windows'u kullanabilirsiniz. Ayrıca sisteme macOS yüklemek performans arttırmaz. O belki bir ihtimal Linux ile olabilir ancak onun dışında macOS herhangi bir performans veya hız vermez.

830M'i kullanamazsınız. Dahili ekran kartı ile Monterey dahi kurabilirsiniz. AIDA64 ile Wi-Fi, ethernet ve SSD modellerinizi öğrenip belirtmeniz gerekir. İlk olarak Windows ile birlikte kurun. Sonradan eğer gerekirse zaten silebilirsiniz Windows'u. Sorun çıkması ihtimaline karşı Windows'u kullanabilirsiniz. Ayrıca sisteme macOS yüklemek performans arttırmaz. O belki bir ihtimal Linux ile olabilir ancak onun dışında macOS herhangi bir performans veya hız vermez.
Peki hocam, aynı ya da daha düşük özelliklere sahip olmasına rağmen Mac'lerin daha hızlı çalışmasının nedeni nedir?

Mac'ler daha hızlı çalışmaz ki, neredeyse normal bilgisayarlar ile aynı seviyededir. HDD olan bir Mac ile Monterey çalıştırırsanız yavaş çalışacaktır. Bu özelliklerine bağlı değişecek bir şeydir. Bunun ile kesin bir bilgi söylenemez aslında.

Mac'ler daha hızlı çalışmaz ki, neredeyse normal bilgisayarlar ile aynı seviyededir. HDD olan bir Mac ile Monterey çalıştırırsanız yavaş çalışacaktır. Bu özelliklerine bağlı değişecek bir şeydir. Bunun ile kesin bir bilgi söylenemez aslında.
Öyleyse ben yanlış biliyorum. FL Studio, Adobe Audition vb. programları çok daha rahat, kasma vs. olmadan çalıştırıyordu benim arkadaş Macbook Pro'nun benim bilgisayardan daha düşük özellikli versiyonu ile. Farklı bir durum olsa gerek.

Öyleyse ben yanlış biliyorum. FL Studio, Adobe Audition vb. programları çok daha rahat, kasma vs. olmadan çalıştırıyordu benim arkadaş Macbook Pro'nun benim bilgisayardan daha düşük özellikli versiyonu ile. Farklı bir durum olsa gerek.
SSD, RAM yükseltmesi, işlemci yükseltmesi gibi şeyler yapılırsa gerçekten gayet performanslı ve hızlı cihazlar aslında ancak düşük özellikli cihazlarda macOS pek iyi çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• ssd.jpg
    ssd.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 20
  • wifi.jpg
    wifi.jpg
    25,3 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı