HP Pavilion 15 - performans sorunu

LynSvart

Centipat
Merhaba başlıkta belirttiğim modeldeki bilgisayarı yeni aldım. 11 Nisan gibi elimdeydi 21 Nisan gibi de bu sorun ortaya çıktı. Hiçbir şey yokken performansı çok fazla düştü. Örneğin Witcher 3'te yüksek ayarlarda 60 FPS rahat alabiliyorken şu an en düşük ayarlarda 30 FPS alamıyorum bütün oyunlarda aynı şekilde. O tarihin öncesine geri yükleme yaptım, format attım ancak çözemedim. Driver'ların güncel olduğuna da eminim.

Sistem özellikleri;
Ryzen 7 3750H.
GTX 1650.
2x4 GB RAM.
512 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç bir durum. Driverlar güncel ve bilgisayarınız yeni. Belki güç seçeneklerinden dolayı böyle bir sorun alıyor olabilirsiniz.

Denetim masası- Donanım ve Ses- Güç Seçenekleri- dedikten sonra orada yüksek performans seçeneğini seçer misiniz. Aynı şekilde Nvdia Geforce Experience'de battery boost seçeneği var orada yüksek performansa ayarlarsanız düzelebilir.

Çok ilginç bir durum. Driverlar güncel ve bilgisayarınız yeni. Belki güç seçeneklerinden dolayı böyle bir sorun alıyor olabilirsiniz.

Denetim masası- Donanım ve Ses- Güç Seçenekleri- dedikten sonra orada yüksek performans seçeneğini seçer misiniz. Aynı şekilde Nvdia Geforce Experience'de battery boost seçeneği var orada yüksek performansa ayarlarsanız düzelebilir.
Güç Seçeneklerindeki ayar öyle zaten ama GeForce Experience'ta BatteryBoost açıkmış. Ama ne yazık ki kapatmam çözmedi sorunu.
Sorun formattan sonra da devam ettiği için donanımsal bir sıkıntı diye düşünüyorum, yardımcı olur mu bilmiyorum FurMark'tan 1080p benchmark yaptım sonuçları da bunlar sorun en azından neyden kaynaklanıyor onu bulabilir miyiz?
@Recep Baltaş hocam acaba bakabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı