Çözüldü HP Pavilion Core İ7 4702MQ Sistem macOS Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EzBeni

Hectopat
Merhaba;
Dual boot videosunda anlattığınız gibi indirdiğim macOS 10.9 olan sürümü Flash belleğe kurdum. Sonra Trasmac programı yardımı ile AMD ekran kartı driverlerini sildim. Sonra yükleme kısmında Graphics bölümünde ki +'yı kaldırdım, baştakine + koydum. Kuruluma tıkladığımda başladıktan hemen sonra atıyor beni ve PC yeniden başlıyor.
PC'de 8 GB RAM var.
Fakat BIOS ayarlarında ehcı hand of, UEFI ayarı yok, secure boot ise kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba;
Dual boot videosunda anlattığınız gibi indirdiğim macOS 10.9 olan sürümü Flash belleğe kurdum. Sonra Trasmac programı yardımı ile AMD ekran kartı driverlerini sildim. Sonra yükleme kısmında Graphics bölümünde ki +'yı kaldırdım, baştakine + koydum. Kuruluma tıkladığımda başladıktan hemen sonra atıyor beni ve PC yeniden başlıyor.
PC'de 8 GB RAM var.
Fakat BIOS ayarlarında ehcı hand of, UEFI ayarı yok, secure boot ise kapalı.
1F17497D-712C-475B-AE3E-46B13D77C383.jpeg

Elbette yardımcı olurum :)
Bu sisteme kurmaya çalıştığın sürüm olmaz. Sierra sürümünü kurmalısın.
macOS Sierra 10.12.6 İmajı
Bu sürümü indirip flash belleğe boot ettikten sonra yine AMD grafiklerini sikmem gerekli mi ? Benim BIOS F15 ve videoda anlattıklarınızın çoğu yok BIOS'ta. Bu konuda gerekenleri yaptım ama başka önerdiğiniz bir şey var mı ?

Hayır gerek yok. Direk indirip kuruluma geçebilirsiniz. Ayrıca BIOS için size paylaştığım rehberdeki olan ayarları varsa yapman yeterli.
Üstadım merhaba; ben kurulumu başarılı bir şekilde yaptım fakat Wifi ve ses sorununu bir türlü halledemedim. Telefon bağladım sorun yok, internete giriyor ama Wifi ve ses driverlerinı bir türlü yükleyemedim. Multibeasttan hangi driver'ı seçeceğimi bilemedim. Rica etsem bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı