HP Pavilion DV6000 durduk yere kapanıyor

mystasia

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, kullandığım HP Pavilion DV6000 bilgisayar dün kendiliğinden kapanmaya başladı, ilk kapanmadan sonra tekrar açtım hemen birkaç saat gitti gitmedi sonra tekrar kapandı. Ben de yarım saat sonra tekrar açtım bir iki saat falan gitti yine sonra tekrar kapandı falan bu böyle gitti. Daha sonradan bir ara yine açtım bir süre kullandım. Sonra kapandı bu sefer hemen tekrar açtım ama birkaç dakika açık kaldıktan sonra geri kapandı. Bilgisayarın ısısına baktığımda bir değişiklik yok her zamanki gibi sebebinin ısınma olduğunu sanmıyorum. Sizce neden olabilir bunun ve çözümü nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Batarya sağlam mı ? Batarya ölü ise adaptörde arıza sebebiyle, enerji kesildiğinde kapanıyor olabilir.
Batarya sağlam bi süre bataryada kullanın, gözlemleyin. Batarya ölü ise, farklı bir adaptör ile deneyin

Sivi temasi var mi, adaptor voltaj ve amperi dogru sagliyor mu? Bilgisayar gereken enerji kullaniminin altina duserse kapanması normal. Bir adaptor de kullanin. Adaptor de kullaniyorsaniz (buyuk ihtimalle oyle kullaniyorsunuzdur zaten) adaptor gerilimi kontrol edilmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya sağlam mı ? Batarya ölü ise adaptörde arıza sebebiyle, enerji kesildiğinde kapanıyor olabilir.
Batarya sağlam bi süre bataryada kullanın, gözlemleyin. Batarya ölü ise, farklı bir adaptör ile deneyin
Batarya sağlam değil bilgisayara adaptör kablosunu taktığımda da bir ara kesintiler oluyordu ama onu yandaki kabloya plastik kelepçeyle bağlayıp çözmüştüm. Adaptörde olabilir ama teşekkürler.
Sivi temasi var mi, adaptor voltaj ve amperi dogru sagliyor mu? Bilgisayar gereken enerji kullaniminin altina duserse kapanması normal. Bir adaptor de kullanin. Adaptor de kullaniyorsaniz (buyuk ihtimalle oyle kullaniyorsunuzdur zaten) adaptor gerilimi kontrol edilmeli.
Teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı