Çözüldü HP Pavilion EC0020NT TPM 2.0 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Veli.

Hectopat
HP Pavilion Gaming laptop kullanıyorum (EC0020NT). TPM 2.0 yükseltmesi için F10 menüsünden gerekli adımları yaptım fakat çalıştır kısmından tpm.msc yazınca "uyumlu TPM bulunmuyor" hatası alıyorum.
Güncel TPM sürümü 1.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eylül 2022'de çıkan sürüme geçer misiniz?

TPM sorunu F.13 Rev.A ile düzeltilmiş.

Kod:
Version: F.14 Rev.A

Fixed in this release: - Provides enhanced security.

Version: F.13 Rev.A

Fixed in this release: - Fixes an issue where Trusted Platform Module (TPM) does not function properly.

Version: F.12 Rev.A

Fixed in this release: - Provides enhanced security.

Version: F.10 Rev.A

Fixed in this release: - Prevents the system from entering hibernation in certain conditions.

Version: F.10 Rev.A

Fixed in this release: - Prevents the system from entering hibernation in certain conditions.

Version: F.05 Rev.A

Fixed in this release: - Provides support for Windows 10 v1909.

Version: F.02 Rev.A

Fixed in this release: - Provides the initial BIOS release.
Hocam TPM sürümü güncellenebilir bir yazılım değildir. TPM bir modüldür. O cihazda TPM 1.2 modülü varsa o cihaza herhangi bir müdahale ile TPM 2.0 modülü takamazsınız. (masaüstü cihazlarda anakarta bağlanabilen harici TPM 2.0 modülleri var. Ama anakartın TPM 2.0 modül desteğinin olması gerekiyor kullanmanız için. Ayrıca sizin cihazınız laptop. Laptoplar için harici bir modül göremedim) Ama o cihazda TPM 2.0 modül olmayışı çok garip.

Ben de o modeli kullanıyorum ama TPM 2.0 var. Security bölümünden açtıysan bir de BIOS güncelle ve dene belki işe yarar.

Aynı sorun şu an benim HP bilgisayarımda da var, çözüm bulabildiniz mi arkadaşlar?
Model no: HP Pavilion 15-DK10000

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-09-10 185229.png
    Screenshot 2021-09-10 185229.png
    398,3 KB · Görüntüleme: 173
En iyisi yetkili servise sorun. Sosyal medya veya WhatsApp aracılığı ile hızlı dönüş yapıyorlar.

Aynı sorun bende de oldu ilk başta aktifleşti sonradan BIOS'ta TPM açık olmasına rağmen sistem görmüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı