Çözüldü HP Pavilion EC0020NT TPM 2.0 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Veli.

Hectopat
HP Pavilion Gaming laptop kullanıyorum (EC0020NT). TPM 2.0 yükseltmesi için F10 menüsünden gerekli adımları yaptım fakat çalıştır kısmından tpm.msc yazınca "uyumlu TPM bulunmuyor" hatası alıyorum.
Güncel TPM sürümü 1.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eylül 2022'de çıkan sürüme geçer misiniz?

TPM sorunu F.13 Rev.A ile düzeltilmiş.

Kod:
Version: F.14 Rev.A

Fixed in this release: - Provides enhanced security.

Version: F.13 Rev.A

Fixed in this release: - Fixes an issue where Trusted Platform Module (TPM) does not function properly.

Version: F.12 Rev.A

Version: F.10 Rev.A

Fixed in this release: - Prevents the system from entering hibernation in certain conditions.

Fixed in this release: - Prevents the system from entering hibernation in certain conditions.

Version: F.05 Rev.A

Fixed in this release: - Provides support for Windows 10 v1909.

Version: F.02 Rev.A

Fixed in this release: - Provides the initial BIOS release.
Arkadaşlar HP'nin son BIOS Update'ini yaptıktan sonra şükürler olsun ki düzeldi. F. 31 Driver'ini uygulamasından yüklerseniz sizin de düzelir diye umuyorum. HP ve Microsoft forumlarında açtığım başlıklar görülmüş anladığım kadarıyla. Hepimize hayırlı olsun.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-29 133846.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-29 133846.png
    155,9 KB · Görüntüleme: 60
Arkadaşlar HP'nin son BIOS Update'ini yaptıktan sonra şükürler olsun ki düzeldi. F. 31 Driver'ini uygulamasından yüklerseniz sizin de düzelir diye umuyorum. HP ve Microsoft forumlarında açtığım başlıklar görülmüş anladığım kadarıyla. Hepimize hayırlı olsun.

EC0020NT modelini kullanıyorum, fakat bana F31 güncellemesi gelmemiş.

Dostum ben F31 sürümünü göremedim yardımcı olur musun konu özelinde

Evet sizin için Update yollamışlar ancak bizim için 007 hala görnürde Update yok ancak yavaştan hepsine yapacaklardır.

Dostum ben F31 sürümünü göremedim yardımcı olur musun konu özelinde

HP Pavilion Gaming 15-dk10000 Laptop PC (8VD47AV) Software and Driver Downloads | HP® Customer Support dostlar buyurun son güncelleme bu. Ancak 007NT için geçerli degil benimki için. Yavaştan gelecektir hepsi içinde.

HP Pavilion Gaming laptop kullanıyorum (EC0020NT). TPM 2.0 yükseltmesi için F10 menüsünden gerekli adımları yaptım fakat çalıştır kısmından tpm.msc yazınca "uyumlu TPM bulunmuyor" hatası alıyorum.
Güncel TPM sürümü 1.2

Dostum selam aynı sıkıntıyı ben de yaşıyordum. Daha önce de konuna yazdım zaten. BIOS Update'i tekrar yüklersen büyük ihtimalle problemin çözülecek. Beni de bilgilendirirsen sevinirim.

Dostum selam aynı sıkıntıyı ben de yaşıyordum daha önce de konuna yazdım zaten BIOS Update'i tekrar yüklersen büyük ihtimalle problemin çözülecek beni de bilgilendirirsen sevinirim

BIOS Update gelmedi ki.

Eylül 2022'de çıkan sürüme geçer misiniz?

TPM sorunu F.13 Rev.A ile düzeltilmiş.

Kod:
Version: F.14 Rev.A

Version: F.13 Rev.A

Fixed in this release: - Fixes an issue where Trusted Platform Module (TPM) does not function properly.

Version: F.12 Rev.A

Version: F.05 Rev.A

Fixed in this release: - Provides support for Windows 10 v1909.

Version: F.02 Rev.A

Fixed in this release: - Provides the initial BIOS release.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı