HP Pavilion G6 1000et ekran kartı sürücüsü Windows 10'da yüklenmiyor

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayarımda uzun süre Windows 7 kullandım ve artık Windows 10 kullanmak istiyorum. Windows 10 kurdum fakat "Ekran Kartı" driver sıkıntısı yaşamaktayım. HP'nin sitesinden Windows 7'nin ( Windows 8.1 veya Windows 10 driver'ları yoktu ) driverlarını kurdum fakat ekran kartı sürücüsü bir türlü yüklenmiyor. Windows Update sürücüleri buldu fakat stabil değil. Animasyonları oynatırken ve oyun oynarken acayip kasıyor. Ben de tekrar Windows 7'e döndüm.

Windows 10 için bir çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Model Adı: HP Pavilion G6 1000et

8 GB DDR3 Ram
Phenom II p960 1.8 GHZ 4 Çekirdekli işlemci
240 GB Sata 3 SSD
HD 6400M 1 GB ekran kartı
İşlemcinin dahili bir GPU'su var. O da HD 4250
1333x768 60HZ ekran

Windows 10 kurup aynı işlemi yapayım mı ?
Birkaç tane Windows 10 sürücüsü buldum. Sanırım onları tek tek denemem gerekecek.

Son düzenleme:
Bilgisayarımda uzun süre Windows 7 kullandım ve artık Windows 10 kullanmak istiyorum. Windows 10 kurdum fakat "Ekran Kartı" driver sıkıntısı yaşamaktayım. HP'nin sitesinden Windows 7'nin ( Windows 8.1 veya Windows 10 driver'ları yoktu ) driverlarını kurdum fakat ekran kartı sürücüsü bir türlü yüklenmiyor. Windows Update sürücüleri buldu fakat stabil değil. Animasyonları oynatırken ve oyun oynarken acayip kasıyor. Ben de tekrar Windows 7'e döndüm.

Windows 10 için bir çözüm var mı?
Bendede ayni sorun var su an cozemiyorum bende hp g6 2200g var win 10 da driver olmadığı için hem fps düşüşü hemde ping sıkıntısı var fakat bende win7 kullanmak istemiyorum artık çözümü bende bulamadım

sp59730.exe (http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp59501-60000/sp59730.exe) çalışmadı, Catalyst hata veriyor.
sp69417.exe (http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp69001-69500/sp69417.exe) de çalışmadı. Onda da hata alıyorum.

Aldığım hata ilk linkteki indirdiğim hatada bilgisayar donuyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Sanırım Windows 8.1 Kuracağım. Bu Windows 10'un zaten hep sürücü sıkıntısı vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı