HP Pavilion G6 1309ST Performans Arttırma

FurkanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
6 senedir kullanıyorum ve sadece LoL oynuyorum fakat çok ısınıyor. 4 GB RAM var. Sizce soğutucu mu alsam RAM mi alsam ya da SSD mi alsam bilgisayarın performansı daha çok artar?

Ramin lol oynamak için yeterli performanstan kasıt hızlı açılması kapanması vb. ssd alman yeter.Ama sıcak laptopun düşmanıdır soğutucu ile birlikte kullanmanı öneririm.

Hızlı açılıp kapanması umrumda değil başlarda iyi oynarken sonradan çok kasmaya başlıyor. Soğutucu yeter mi yani? Hangi soğutucuyu önerirsiniz?

Yapmadım ama yapacağım. Termal macun falan da yenileyeceğim ama bunun tek yetmeyeceğini düşündüğüm için sordum.
Hocam tabiki yeterli olacak. 6 yıldır temizlenmeyen bir bilgisayarın içinden çıkan toz inanılmaz fazla oluyor. Durum böyle olunca fan görevini yerine getiremiyor, termal macun da kurumuş ise, bilgisayarın soğutması alt üst oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı