HP Pavilion G6 2203-ET Mojave sorunları

MelihTMF

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar laptopa macOS Mojave kurdum dün akşam conFIGHD4000 Config'i ile sorunsuz bir şekilde tek seferde kurulum ekranına geldi kurdum ondan sonra sadece macOS var laptopta Dual Boot falan uğraşmadım ondan şimdi halledebildiğim bazı şeyler var detaylı olarak onları tüm hataları çözdükten sonra başarılı kurulum olarak anlatacağım şimdilik hataları çözmem lazım. Kullandığım imaj 10.14.6 kealos. Şu an çalışmayan şeyler:
- Bluetooth modeli qualcoomm atheros a3xxxx bir şeydi combo kart var üzerinde. Bluetooth pan diye bir ayar var o gözüküyor ama bir şey bulduğu yok kapatıp açılmıyorda.
-Parlaklık sürekli Full ayarda ne azalıyor ne artıyor.
-Batarya sürekli %0'da ve 10 saattir şarjdaydı hala Mac'iniz kapanacak uyarısı veriyor.
-Wi-Fi tutarsız çalışıyor özellikle uykudan uyandıktan sonra.(Wi-Fi ağları gözükürken birden kayboluyor.)
-USB 3.0 portları çalışmıyor.
-Laptopun kendi dahili kamerası çalışmıyor.
-Sistem aşırı derecede geç açılıyor.
-@ Tuşunu CTRL+alt tuşu ile yapamaz mıyım çok ters bir tuşta şu an kendisi.
-Enter ile tuşlama yapamıyor muyuz?
-Kopyala yapıştır gibi klavye kısayolları yok mu?
-Touchpadin her fonksiyonu çalışıyor açma kapatma bile ama ortasına dokununca tıklama yapmıyor.
Sorunlarım bunlar bunlarda çözülürse bilgisayarda hiçbir sıkıntı olmayacak zor olan ekran kartı tanıtma ve Wi-Fi'yi neredeyse hallettik bunlar kaldı bir tek.
Özellikler:
-i5 3210M işlemci.
-6 GB RAM.
-Qualcoomm atheros qca 9565 Wi-Fi +bilmediğim Bluetooth modulü.

Yanlış anlamayın, fakat macOS kurmanızın amacı nedir? Görünümü mü? Eğer öyleyse Linux kurup, macOS temasıyla kullanabilirsiniz. Önerebileceğim dağıtımlar; Ubuntu, Arch Linux, Ubuntu Mate, Debian ve Kubuntu. Hepside oldukça iyi dağıtımlardır. Şahsen bu şekilde sorunlu haliyle macOS kullanacağıma Linux kullanırım daha iyi.

Yanlış anlamayın, fakat macOS kurmanızın amacı nedir? Görünümü mü? Eğer öyleyse Linux kurup, macOS temasıyla kullanabilirsiniz. Önerebileceğim dağıtımlar; Ubuntu, Arch Linux, Ubuntu Mate, Debian ve Kubuntu. Hepside oldukça iyi dağıtımlardır. Şahsen bu şekilde sorunlu haliyle macOS kullanacağıma Linux kullanırım daha iyi.

Hem stabil hem de telefonum iPhone, AirPods kulaklık var hepsi ile güzel bir uyum sağlayacağını düşünüyorum.

Hem stabil hem de telefonum iPhone, AirPods kulaklık var hepsi ile güzel bir uyum sağlayacağını düşünüyorum.

Stabil olduğunu iddia ediyorsunuz. Fakat cihazınızın bazı donanımlarının çalışmadığını, anormal çalıştığını ve sisteminizin çok geç sürede açıldığını belirtmişsiniz. Bu nedenlerden dolayı MacOS'a değeceğini düşünmüyorum.

Stabil olduğunu iddia ediyorsunuz. Fakat cihazınızın bazı donanımlarının çalışmadığını, anormal çalıştığını ve sisteminizin çok geç sürede açıldığını belirtmişsiniz. Bu nedenlerden dolayı MacOS'a değeceğini düşünmüyorum.
Ubuntunun MacOS gibi desteği yok her uygulamayı yükleyemiyoruz.

Parlaklık sürekli Full ayarda ne azalıyor ne artıyor.
-igfxblr Ekleyip dener misin? Bu boot argümanı ile sorunu çözdüm. Sizde de işe yarayabilir.
Batarya sürekli %0'da ve 10 saattir şarjdaydı hala Mac'iniz kapanacak uyarısı veriyor.
DSDT yaması yapmanız lazım.
USB 3.0 portları çalışmıyor.
USB port yaması yapmanız gerekiyor.
@ Tuşunu CTRL+alt tuşu ile yapamaz mıyım çok ters bir tuşta şu an kendisi.
Magic keyboard alabilirsiniz.

Option + Q ile yapılabilir ama.
Kopyala yapıştır gibi klavye kısayolları yok mu?
Command + C kopyalamak için, Command + V yapıştırmak için.
Touchpadin her fonksiyonu çalışıyor açma kapatma bile ama ortasına dokununca tıklama yapmıyor.
Burada söylenenleri dener misin?
Laptopun kendi dahili kamerası çalışmıyor.
Diğer forumlara baktığım zaman FN + F6 tuşuna basarak çalıştırabilenler olmuş. Dene istersen. Ama çalışacağının garantisi yok.
Wi-Fi tutarsız çalışıyor özellikle uykudan uyandıktan sonra.(Wi-Fi ağları gözükürken birden kayboluyor.)
Gerekli kext'ler yüklü mü? Yüksek ihtimal ile yüklü değil.

Sorunu çözmeye çalışmak yerine böylesine gereksiz bir mesajı mesaj sayınızın yükselmesi için mi yapıyorsunuz? Bu tür mesajlar gereksiz mesaj olarak adlandırılır ve gerekli uyarı verilir. Linux kurmak isteseydi zaten Linux kurardı konu sahibi. Lütfen konuya yardımı dokunmayacak mesajlar atmayın. Konu başlığı ve bu dediğiniz alakasız çünkü. Daha sonradan bu konuya bakacak üyeleri de düşünmek lazım.

Son düzenleme:
-igfxblr ekleyip dener misin? Bu boot argümanı ile sorunu çözdüm. Sizde de işe yarayabilir.

DSDT yaması yapmanız lazım.

USB port yaması yapmanız gerekiyor.

Magic keyboard alabilirsiniz.

Option + Q ile yapılabilir ama.

Command + C kopyalamak için, Command + V yapıştırmak için.

Burada söylenenleri dener misin?

Diğer forumlara baktığım zaman FN + F6 tuşuna basarak çalıştırabilenler olmuş. Dene istersen. Ama çalışacağının garantisi yok.

Gerekli Kext'ler yüklü mü? Yüksek ihtimal ile yüklü değil.

Sorunu çözmeye çalışmak yerine böylesine gereksiz bir mesajı mesaj sayınızın yükselmesi için mi yapıyorsunuz? Bu tür mesajlar gereksiz mesaj olarak adlandırılır ve gerekli uyarı verilir. Linux kurmak isteseydi zaten Linux kurardı konu sahibi. Lütfen konuya yardımı dokunmayacak mesajlar atmayın. Konu başlığı ve bu dediğiniz alakasız çünkü. Daha sonradan bu konuya bakacak üyeleri de düşünmek lazım.

Hocam iyi zortlattmışsın emeğine sağlık da o bilgisayarı satalı 2.5 sene oldu :D

Geri
Yukarı