Hp Pavilion G6-2277ET iAtkos ML2 Kurulumu

Al-Yas

Hectopat
Yer
Konya
Uzun bir süredir Mac Os X meraklısıyım ama tecrübeli değilim, gerek forumdaki paylaşımlar olsun gerek Recep BALTAŞ arkadaşımızın videoları olsun çok yardımcı ve aydınlatıcı oldu. İzlediklerim ve okuduklarımdan sonra Hp Pavilion G6-2278 marka model diz üstü bilgisayarıma Mac Os X Mavericks kurmak istedim ama bir türlü dmg ve raw dosyalarını usb belleğe bootable olarak yazamadım ve iAtkos ML2 kurmaya karar verdim ve yarım başarılı olabildim
icon11.png
Bazı donanımlarımı tanıtamadım. Bir kaç resim ekliyorum yardımlarınızı bekliyorum.

iAtkos ML2 ye:

• Raling RT3290 Wi-Fi
  • Realtek RTL8139/810x Ethernet
  • İntel HD 4000
  • Redeon Hd 7670M donanımlarımı tanıtamadım.

Şimdiden Teşekkür Ederim.

2rwl1k7.jpg

Resim 2
wrnuv9.jpg

HD 4000 için GraphicsEnabler=Yes demeniz genelde yeterli olur. Bootloader güncellemek gerekebilir. Redeon Hd 7670M çalıştıramazsınız zira Mac'te aynı anda iki ekran kartı birden çalışmaz.

• Ralink RT3290 Wi-Fi - Kext mevcut değil gördüğüm kadarı ile. Modül değişecek.
  • Realtek RTL8139/810x Ethernet - Lnx2mac sürücüsü ile çalışır hale gelecektir.

Çok teşekkür ederim emeğine sağlık... Hemen deniyorum olumlu yada olumsuz sonuçları yazıyorum..

- - - Güncellendi - - -

GraphicsEnabler=Yes komutu ile deneme yapmak istedim ama hiç boot olmadı. Resimdeki gibi takılıp kaldı.
4l68ug.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı