Hp Pavilion g6 2303st Laptop'a SSD takma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alikemal2

Hectopat
Daha fazla  
Hp Pavilion g6 2303st marka laptop'a oyunlarda daha iyi verim alabilmek için ssd takmak istiyorum. Tabi böyle bir şey mümkün mü? Başka bir bilgisayar yada sistem toplama imkanım yok şimdiden söyleyeyim ve böyle bir şey mümkünse bunu garantiden çıkarmadan pc'yi yapmak mümkün müdür umarım saçma şeyler sormamışımdır. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır diyerek yola çıktım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiyi bozmadan SSD takabilirsin ancak oyun açısından tek faydası loading sürelerinin kısalması olur. Grafik anlamında bir katkı sağlamaz.

Garantiyi bozmadan SSD takabilirsin ancak oyun açısından tek faydası loading sürelerinin kısalması olur. Grafik anlamında bir katkı sağlamaz.
İstediğim tek şeyde bu zaten grafik anlamında bir beklentim yok. Peki bunu nasıl yapabileceği mi nereden öğrenebilirim yada yapabilir miyim ?

Bilgisayarcıya götüreceksiniz takacaklar. Oyunlar için daha hızlı açılır. Günlük kullanımdada hızı fark edersiniz başka bir etkisi olmaz.

Notebookun arkasında disk yuvasının ayrı bir bölmesi olur onu açıp içindeki diski söküp yerine SSD takacaksın bu kadar. Çıkan disk için de bir 2.5" disk kutusu alıp harici olarak kullanabilirsin.

İşte tam size uygun bir video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir sorum daha olacak. Arkadaşımın pc'ye de takmak istiyoruz. Ancak sata 3 olmayabilir. Daha doğrusu sorum şu: sata 2 olması performansında artış olmamasına neden olur mu?

SSD alınca PC hızlanacak ancak oyunlarda bir fark bekleme.

Bekleme süreleri kısaltılsa bile bunun farkına varmayacaksın ve hayatını kolaylaştırmayacak. Zaten oyunların bekleniş süreleri çok ta uzun sürmüyor.

Yapımcılar artık uzun bekleniş sürelerini Loading yapmıyor, oyunun yüklenmesi için araya bir Animasyon koyuyor sinematik geçemeyeceğimiz, biz bunu izlerken oyun yüklenmiş oluyor. :)

SSD alınca PC hızlanacak ancak oyunlarda bir fark bekleme.

Bekleme süreleri kısaltılsa bile bunun farkına varmayacaksın ve hayatını kolaylaştırmayacak. Zaten oyunların bekleniş süreleri çok ta uzun sürmüyor.

Yapımcılar artık uzun bekleniş sürelerini Loading yapmıyor, oyunun yüklenmesi için araya bir Animasyon koyuyor sinematik geçemeyeceğimiz, biz bunu izlerken oyun yüklenmiş oluyor. :)
Ben yarın gidip bir adet ssd alacağım ancak sata 2 bir laptop'a taktığımda açılış hızı işlem yapma hızı artar mı ? Rica etsem bunu cevaplayabilir misiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı