HP Pavilion G6, AMD 6470M’i görmiyor

Memetxx

Hectopat
Daha fazla  
Bir süre önce HP Pavilion G6 dizüstü bilgisayarıma Windows 10 kurdum ve driverlerini güncellemeye çalıştığımda harici ekran kartım AMD Radeon 6470M'i görmediğini fark ettim. Aklıma bilgisayarımın eski olduğu ve Windows 10 ile uyumsuz olabileceği geldi ve tekrardan Windows 7 kurdum fakat yine aynı sorunla karşılaştım ne yaptıysam harici ekran kartını görmüyor bilgisayarım. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS, chipset, port sürücülerin güncel mi? Eskiden algılamama sorunu var mıydı yoksa yeni mi oldu? Kablo hasar görmüş olabilir mi?

Driverbooster ile tüm sürücüleri tek tek güncelledim ancak ekran kartının sürücüsü yok diye göstermedi bile, yeni oldu algılama sorunu.Ne kablosu hasar görecek ki? Laptop bu

Driver Booster ile tüm sürücüleri tek tek güncelledim ancak ekran kartının sürücüsü yok diye göstermedi bile, yeni oldu algılama sorunu. Ne kablosu hasar görecek ki? Laptop bu.
Driver Booster gibi driver güncelleyen programlar eski veya hatalı sürücü kuruyor. Elle güncellemen lâzım. Tam olarak dizüstü modelini söyle yardımcı olayım.

harici ekran kartı derken e-GPU kullandığını zannettim.

DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp işletim sistemine uygun WHQL versiyonlu en güncel sürücüyü yükle.

DDU ile sürücü kaldırma rehberi: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

6470M sürücüsü: https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-6000m-series/amd-radeon-hd-6470m

Yeni konular

Geri
Yukarı