HP Pavilion G6 eGPU ile Harici Ekran Kartı Bağlama

Cod06

Decapat
Aliexpress'ten almış olduğum eGPU Rider Card ile HP Pavilion G6 serisi laptopuma harici ekran kartini bağladım, harici monitör bağladım. PC'yi açtım ama harici monitöre degil de dahili laptopa geldi görüntü. Ve Aygit Yoneticisi'nde takmış olduğum Nvidia GT 9500 1 GB DDR2 ekran kartını gördüm. Driverini yukledigim hâlde üzerindeki unlem işareti gitmedi, PC açıp kapattım halen gitmedi. Nvidia özelliklerine girdigim zaman 12 kod hatası var, yani diğer sistemi devre dışı birakmalisiniz yaziyor Nvidia'nin çalışması için.

Ayriyeten Intel HD 3000 ekran karti var. Sorunu çözemedim, yardımcı olursanız sevinirim.
  • Win 7
  • i5 2430
  • 8 GB RAM

Bios da gözükmüyor ama pc deki aygıt yöneticisinde gözüküyor. Bios güncel olmadığın dan olabilir mi . Yada bios hariç başka bi çözümü var . Şuanda pc nin istediği intel hd 3000 i devre dışı bırak ki nividia yi çalıştırayım demek istiyor :)

Bu E-GPU da BİOS bu şekilde sorun yaratabiliyor. İntel olanı devre dışı bırakın. Sadece harici olanı çalıştırırsa bu şekilde kullanın. Nasıl olsa onun güç kaynağı harici ve batarya süresi ile alakalı bir durum yok.

Intel ge 3000 i iptal ettiğimiz zaman yani devre dışı bıraktığımız zaman sorun çözülmüş oluyor tek derdim devre dışı yapmak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı