HP Pavilion G6 Ekran Kartı Geçiş Sorunu

HANLUEE

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler hakkında internette birçok konu olan bir sorun. Benim sorunum ise şöyle BIOS'tan Switchable Graphics Mode‘u Fixed olarak ayarlıyorum. Buraya kadar herhangi bir program yok. Daha sonra masaüstüne sağ tıkladığımda ise "Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır" Gibi bir seçenek gelmiyor ve bilgisayar diğer ekran kartını yok sayıyor. Bütün driverlarım tam ve güncel. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün sürücülerin güncel olması her zaman doğru bir şey olmayabilir. Bilgisayarınız biraz eskiyse, Intel HD Graphics ve harici ekran kartınızın sürücüsü tarih olarak birbirini tutmuyorsa bunları yaşamanız gayet normal. Intel'in sitesinden bulabildiğiniz en güncel HD Graphics sürücüsünü indirin. Örnek veriyorum, bulduğunuz sürücünün yayınlanma tarihi 10.02.2013 ise yapmanız gereken harici ekran kartınızın sitesine girip, kendi kart modelinizi seçtikten sonra arşivdeki daha önce yayınlanmış eski sürücülerden 10.02.2013 tarihine en yakın tarihte yayınlanmış sürücüyü indirmelisiniz. Yıllar önce yayınlanmış bir HD Graphics'in üstüne en yeni Radeon/Nvidia sürücüsünü indiriyorsanız büyük ihtimalle bu yüzden ekran kartınızı kullanamıyorsunuz demektir. Bilgisayarınızın özelliklerini/modelini paylaşmış olsaydınız şimdiye arayıp hangi sürücüleri indirmeniz gerektiğini söyleyebilirdim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı