HP Pavilion G6 Ekran Kartı Geçiş Sorunu

Eren Kesim

Hectopat
HP Pavilion G6 marka laptop kullanıyorum. Pc de erkan kartı geçişliymiş sanırım. Amd ve Intel Hd. Basit oyunları sorunsuz ayar yapmadan açabiliyorum. Fakat geçenlerde Dota 2 yükledim ve pc oyunu açmaya kalktığım anda mavi ekran verip reset atıyor kendine. Bir kaç çözüm önerisini dikkate aldım, denedim sonuç vermedi.

1- Biostan Fixed ı işaretlemek... Bios u açtığımda böyle bi opsiyon bulunmuyor maalesef bunu yapamadım. bios u güncellememe rağmen.
2- Amd control panelinden Dota2yi yüksek performans olarak işaretledim ama sorun devam ediyor.
3- Pil(Güç) seçeneklerinden Yüksek Performansı işaretledim bu da sorunumu çözmedi.

Lütfen yardımcı olun.. Tahminim pc oyunu açarken Amd ye geçiş yapmıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

• HP Pavilion G6
  • Win 7 Proffessional 64 Bit
  • Bios : InsydeH2O Version 03.72.32F.24
  • İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz (4CPUs)
  • Bellek : 4096MB RAM
  • DirectX 11

Ekran Kartı DirectX tanı bölümünden(dxdiag) Intel(R) HD Graphics 4000 olarak görünüyor.

Hp nin sitesine giriyorum. Sürücüler kısmında işletim sisteminizi seçiniz diyor. Win7 Prof kullanıyorum fakat seçenekler arasında win8 ve win8.1 var...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı