HP Pavilion G6 RAM yükseltme

FoX.exe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci ama yazılım mühendisi olmayı düşünüyor
HP Pavilion G6 2303st marka model bir bilgisayarım var ve RAM'ını yükseltmek istiyorum 4x4 8 GB Adata'nın 1600 MHz RAM'leri var üzerinde bir RAM'ı çıkartıp yerine Samsung marka 8 GB 1600 MHz bir adet RAM takarsam sorun çıkartır mı ve oyunlarda FPS artışı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
HP Pavilion G6 2303st marka model bir bilgisayarım var ve RAM'ını yükseltmek istiyorum 4x4 8 GB Adata'nın 1600 MHz RAM'leri var üzerinde bir RAM'ı çıkartıp yerine Samsung marka 8 GB 1600 MHz bir adet RAM takarsam sorun çıkartır mı ve oyunlarda FPS artışı olur mu?

Dual olan RAM'ler oldukça yeterli ve siz 4x8 yapacağınız için Dual Channel RAM'leri bozmuş olacaksınız siteme zaten yetiyorlar FPS artışı yaşanmaz belki de azalabilir.

Hocam, büyük ihtimalle uyum sağlar. FPS artışı daha çok ekran kartı gücüyle ilgili. RAM kaynaklı drop yemezsiniz. CPU-Z ile Memory ve SPD sekmelerini paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

FPS'ye çok etkisi olacağını zannetmem takılmalar azalır ve akıcılık artar bilgisayar kullanımında ama RAM uyumluluğunu tam bilmiyorum araştırırsan daha iyi olur.

Tek modül Samsung takacaksanız Single Channel olacağı için drop sorunu oluşur. 2 tane takacaksanız da 3-5 FPS arttırır ama drop sorunları varsa onları giderir.

Yeni konular

Geri
Yukarı