HP Pavilion Gaming 15-BC412NT vs. 15-CX0026NT

Whol992

Kilopat
Daha fazla  
Uzun araştırmalar sonucu yeni bir laptop almaya karar verdim.

Mühendislik öğrencisiyim 2 ve 3 boyutlu çizim yapabileceğim, bir seviyeye kadar da oyun oynayabileceğim bir laptop arıyorum.

HP'nin bütçeme uygun olduğunu düşündüğüm iki laptopunu seçtim. Aralarında donanım olarak pek bir fark olmasa da kasaları biraz farklı.

https://www.trendyol.com/hp/pavilio...74&utm_term=19008281&adjust_creative=19008281

Bu model biraz daha ufak. Diğerine nazaran yaklaşık 200 gram daha hafif ve pili çıkarılabiliyor. Bu modelde soğutma konusu biraz kafamı karıştırıyor. Soğutmayı tek bir fan sağlıyor ve hava girişleri yeterli değil bence. Buradan görebilirsiniz içini.

383374

https://www.trendyol.com/hp/pavilio...71&utm_term=19008281&adjust_creative=19008281

Bu modelde ise pil kapağın altında, boyut olarak biraz daha büyük fakat soğutmayı iki ayrı fan yapıyor.
Bunun kapak altı ise böyle:

383375

Sizce hangi kasayı tercih etmeliyim?
Başka marka/model önerilere de açığım. Bütçem 5000-5500 lira civarı diyebilirim.

İlginiz ve değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci modeli alman soğutma bakımından daha iyi. Donanım olarak da pek bir farkları yok.

Hocam Pavilion Gaming 15-CX0026NT 5ET08EA modeli alman biraz daha iyi olur. Soğutma olarak daha iyi ve ek olarak bilgisayarın hızlı çalışması için SSD var bu da senin için daha iyi olur bir SSD kullanıcısı olarak her bilgisayara SSD şart diyorum.

1050Ti içerin GPU'ya sahip Asus veya MSI bulabilrisin bütçeyi biraz arttırarak ve bu modellere yönelsen daha iyi olur bence.

Ekran kartı 1050Ti' seviyesine çıkınca fiyatlar çok yükseliyor Asus ve MSI tarafında.
Linkteki laptop var bir de seçenekleri arasında.
Bütçemi biraz daha zorlarayak bunu almayı düşünüyorum. Sizce alınabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı