HP Pavilion Gaming 15 donuyor

thenes_29

Decapat
Daha fazla  
Şimdi gençler. Benim PC özelikleri bu linkte yazıyor=
HP Pavilion Gaming 15-dk0002nt 6zj35ea I5-9300h 8gb Ram 256gb Ssd Gtx1050 15.6 Fhd Windows 10 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Konuyu şöyle özetleyeyim; ben PC'yi 6 ay önce aldım. Aynı PC kuzenimde benimle beraber aldı. Ama gel görki onda hiçbir sorun yok ama bende şu donma problemi var. Onun PCdeki yazılım konusunda her şeyimiz aynı. Her şeyi geçtim PC HP onarım merkezine gitti geldi yine çözülmedi. Şimdi ben oyundayken alta bir resim bıraktım. Sizce bu değerler normal mi? Biri 0 kullanıyor diğeri 90'a doğru gidiyor. Zaten 90 doğru gidince PC donuyor hiçbir şey yanıt vermiyor. İşin garip tarafıda PC'nin oyun bilgisayarı olup bir de sadece oyunlarda donması. Şu sorunu bir çözemedim gitti. Burayada yazıyorum belki çözebilen biri olur.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-06-20 173651.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-20 173651.png
    57,3 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi gençler. Benim PC özelikleri bu linkte yazıyor=
HP Pavilion Gaming 15-dk0002nt 6zj35ea I5-9300h 8gb Ram 256gb Ssd Gtx1050 15.6 Fhd Windows 10 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Konuyu şöyle özetleyeyim; ben PC'yi 6 ay önce aldım. Aynı PC kuzenimde benimle beraber aldı. Ama gel görki onda hiçbir sorun yok ama bende şu donma problemi var. Onun pcdeki yazılım konusunda her şeyimiz aynı. Her şeyi geçtim PC HP onarım merkezine gitti geldi yine çözülmedi. Şimdi ben oyundayken alta bir resim bıraktım. Sizce bu değerler normal mi? Biri 0 kullanıyor diğeri 90'a doğru gidiyor. Zaten 90 doğru gidince PC donuyor hiçbir şey yanıt vermiyor. İşin garip tarafıda PC'nin oyun bilgisayarı olup bir de sadece oyunlarda donması. Şu sorunu bir çözemedim gitti. Burayada yazıyorum belki çözebilen biri olur.

Öncelikle otomatik sürücü güncellemeyi kapatın.
Aşağıdaki video yardımcı olur.

Sonra DDU'yu kurun ve sistemdeki NVIDIA ve Intel ekran kartı sürücülerini temizleyin.
Sonra verdiğim sürücüleri önce Intel'i sonra NVIDIA'yı sisteme kurup test edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GPU sıcaklığı GTX 1050 için 80 derece çok fazla. Büyük ihtimalle CPU sıcaklığı da yüksek çünkü thorttle olmuş 2.4GHz de çalışıyor işlemci. Servise gönderin termal macun yenilesinler.

GPU sıcaklığı GTX 1050 için 80 derece çok fazla. Büyük ihtimalle CPU sıcaklığı da yüksek çünkü thorttle olmuş 2.4GHz de çalışıyor işlemci. Servise gönderin termal macun yenilesinler.
Ama kafama takılan birşey var. Mantıken kuzenimle aynı pc yi aldık. Herşey aynı, onda olmayan sorun bende olurmu sizce?

Aynı laptop da olsa üretim sürecinde toplama işlemi el işçiliği ile yapılyor. Özellikle heatsink montajında yapılacak hatalı bir işçilik ya da malzemedeki kalite sorunları bu tip farklılıklara yol açabilir.

Aynı laptop da olsa üretim sürecinde toplama işlemi el işçiliği ile yapılyor. Özellikle heatsink montajında yapılacak hatalı bir işçilik ya da malzemedeki kalite sorunları bu tip farklılıklara yol açabilir.
Ben 3 ay önce bilgisayarı hp onarım merkezine yolladım. Sorunu yazıp. Zaten onlar bana buraya yollanan her bilgisayarın sorunu kesinlikle çözülür diyip garanti verdiler ama yolladım sorun yok dediler ve yolladılar. Mesela pc alt tarafındaki 3 vidayı dik şekilde ayarladımki pc geldiğinde içini açmışlarmı yoksa açmamışlarmı diye kontrol için. Üçvidada benim yaptığım gibi. Birde Whatsapp üzerinden hep hp servisi ile iletişimdeydim, yazılım alanında çok şey denedik ama olmadı. 40 yılda bi bilgisayar alayım dedim, biraz oyun oynayayım dedim, sorunu çözülemeyen pc yolladılar. Bendeki şans işte.....
Öncelikle otomatik sürücü güncellemeyi kapatın.
Aşağıdaki video yardımcı olur.

Sonra DDU'yu kurun ve sistemdeki NVIDIA ve Intel ekran kartı sürücülerini temizleyin.
Sonra verdiğim sürücüleri önce Intel'i sonra NVIDIA'yı sisteme kurup test edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemleri aynen söylendiği gibi yerine getirdim ve test ettim. Sorun aynen devam ediyor.

Son düzenleme:
Ben 3 ay önce bilgisayarı HP onarım merkezine yolladım. Sorunu yazıp. Zaten onlar bana buraya yollanan her bilgisayarın sorunu kesinlikle çözülür deyip garanti verdiler ama yolladım sorun yok dediler ve yolladılar. Mesela PC alt tarafındaki 3 vidayı dik şekilde ayarladımki PC geldiğinde içini açmışlar mı yoksa açmamışlar mı diye kontrol için. Üçvidada benim yaptığım gibi. Bir de WhatsApp üzerinden hep HP servisi ile iletişimdeydim, yazılım alanında çok şey denedik ama olmadı. 40 yılda bir bilgisayar alayım dedim, biraz oyun oynayayım dedim, sorunu çözülemeyen PC yolladılar. Bendeki şans işte...

İşlemleri aynen söylendiği gibi yerine getirdim ve test ettim. Sorun aynen devam ediyor.

İşlemler altında GPU'yu %yüz kullandıran hangi işlem görebiliyor musunuz?

Çok güzel bir soru. Euro Truck Simulator oynuyorum. Bilgisayarı neredeyse çok yormayan bir oyun. Görev yöneticisinde pek bir uygulama yormuyor oyun dışında. Ben anlamadım bu işten bir şey.☹️☹️☹️

Sistemi formatlayın sıfırdan ve benim verdiğim işlemleri tekrarlayın.
Başkada bir şey gelmiyor aklıma.

Geri
Yukarı