HP Pavilion Gaming 15 vs MSI bravo 15

Bütçe
8000-10000

Glstnn

Centipat
Merhabalar.
Veya.
Düşünüyorum. Beni bir 5 yıl götürsün istiyorum. Çoğunlukla oyunla birlikte mühendislik için kullanacağım. Yani yazılım ve tasarım uygulamaları da benim için çok önemli. Önerilere açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşa katılıyorum başka önerilerde olması lazim. Çünkü iki ürünüde bakıldığında MSI soğutma bakımından iyi. Ama HP de RAM miktarı 16 GB, MSI da ise 8 GB. Tabi ileride takviye yapılır ama size bu RAM miktarı yeterli mi? RX5500M aşırı ısınan ve fazla güç tüketimi var.

Bu ikisi arasından kesinlikle MSI. Soğutması daha iyi. Ancak bu bütçede başka öneriler de yapılabilir.

Bu da düşünülebilir: Acer Nitro R7 4800H GTX1650 Ti 16GB 512GB

Ancak bu da 144Hz değil gibi görünüyor. Bu bütçenin en iyisi Bravo 15 şu an.
Hocam ben de çok marka baktım en iyisnin yine Bravo 15 olduğunu düşündüm.
Arkadaşa katılıyorum başka önerilerde olması lazim. Çünkü iki ürünüde bakıldığında MSI soğutma bakımından iyi. Ama HP de RAM miktarı 16 GB, MSI da ise 8 GB. Tabi ileride takviye yapılır ama size bu RAM miktarı yeterli mi? RX5500M aşırı ısınan ve fazla güç tüketimi var.
Hocam çok büyük ihtimalle rami değiştiririm ben onun yerine bir sene sonra falan uygun 16 GB ram alırım. MSI kendi servisinde takıyormuş diye duydum ayrıca.

HP bu modelde 2 fanı da ortaya almış, testlere bakmak lazım ama ben de bravo 15'in ekran kartı hariç daha serin çalışacağını düşünüyorum. Ayrıca 2 tane USB + 1 tane typec girişi var bence yetersiz. Bravo 15 daha mantıklı.

Merhabalar.
Veya.
Düşünüyorum. Beni bir 5 yıl götürsün istiyorum. Çoğunlukla oyunla birlikte mühendislik için kullanacağım. Yani yazılım ve tasarım uygulamaları da benim için çok önemli. Önerilere açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

MSI öneririm.
İtopya'dan satın almadığın sürece bir sıkıntı yok.

Merhabalar.
Veya.
Bravo 15 alın geçin hocam.

@Samotne Ciasteczka

Merhabalar.
Veya.

Kesinlikle MSI bravo derim görüldüğü üzere HP Pavilion da arkada tek çıkış var soğutma açısından bu bir eksi mi dersen kesinlikle büyük bir eksi ve kasa çok ince olduğundan klavyede ve genel anlamda laptopta ısınma oranının yüksek olacağınıda söyleyebilirim

Bu arada kendimde bir MSI Alpha 15 kullanıcısıyım ve kasa kalitesi, soğutma, performans ve ekran performansı olarak gayet iyi bir laptop ayrıca MSI gibi bir üreticiye gerçekten güvenebilirsin

Geri
Yukarı