HP Pavilion HD 6730M nasıl aktif edilir?

• Konuyu başlatan AGB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 381

AGB

Centipat
i7 2670QM.
HD 6730M 2 GB.
8 GB DDR3 RAM.
750GB HDD.
Dostlar selamlar, elimde hediye gelen bir laptop var. Sistem topluyordum fakat fark ettim ki bu laptop işimi az da olsa görebilir. Sizlere birkaç sorum olacak.

1)Intel HD Graphics'den kurtulamıyorum. Oyunlarda vb çok düşük FPS'ler alıyor, HD6730M nasıl aktif ederim?
2)RAM'i arttırabilir miyim 2 slot kullanıyor.
3) Çok ses yapıyor. Nasıl çözerim?
4) Elimde RX 5500XT var ve birkaç parça var onları satıp bir GTX 750 Ti alıp bu laptopa harici olarak takabilir miyim? (Arta kalan para Logitech direksiyon ve monitöre gidecek :D)

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA64 ile anakartınızın desteklediği maksimum RAM miktarını öğrenebilirsiniz. Ona göre takarsınız RAM. HP laptopların birçoğu ısınma sorunu ile bilinir zaten. Ve eski bir laptop kullanıyorsunuz. Hiç bakım yaptınız mı? Fanları temizlemenin ve macunları yenilemenin zamanı gelmiş olabilir. GTX 750 Ti takabilirsiniz. Daha doğrusu eGPU'nun laptoplarda modele göre değişiklik gösteriyor yapılıp yapılamayacağı. O konuda kesin bir şey söyleyemem. HD graphics konusuna gelirsek, Windows 10 mu kullanıyorsun bu cihazda? Windows 10'da istediğin uygulamayı istediğin GPU ile kullanmanı sağlayan bir ayar vardı. Onu kullanmayı denedin mi?

AIDA64 ile anakartınızın desteklediği maksimum RAM miktarını öğrenebilirsiniz. Ona göre takarsınız RAM. HP laptopların birçoğu ısınma sorunu ile bilinir zaten. Ve eski bir laptop kullanıyorsunuz. Hiç bakım yaptınız mı? Fanları temizlemenin ve macunları yenilemenin zamanı gelmiş olabilir. GTX 750 Ti takabilirsiniz. Daha doğrusu EGPU'nun laptoplarda modele göre değişiklik gösteriyor yapılıp yapılamayacağı. O konuda kesin bir şey söyleyemem. HD Graphics konusuna gelirsek, Windows 10 mu kullanıyorsun bu cihazda? Windows 10'da istediğin uygulamayı istediğin GPU ile kullanmanı sağlayan bir ayar vardı. Onu kullanmayı denedin mi?

32 GB diyor ama DDR3 16 tek slot RAM yok komik olan mevzu o nasıl takacağım bilemedim en kötü 16 takarım sorun değil.
Eski bir laptop evet hediye geldi termal macun sipariş ettim ve yenileyeceğim en kısa sürede fanları da temizleyeceğim.
Windows 10 evet ama GPU ayarını bulamadığım için buraya başvurdum.
eGPU kullanmaya karar verdim zaten aman aman oyunlar oynamıyorum elimde RX 5500XT kutulu var bunu satıp bir GTX 960 alayım diyorum işlemcim de gayet besliyor fakat şundan korkuyorum bir şeyleri yanlış yaparsam?
Mini PCİ-E Express sizce bu ürünü alınır mı ? zaten Türkiye'ye de aynı ürün ithal ediliyor marka adı altında sunuluyor
Ekstra olarak marangozdan bu eGPU için bir kutu yaptıracağım
Bir de 512 GB SSD ile 16 GB RAM takıp monitörde kullanacağım zaten laptopa ihtiyacım olduğu da pek olmuyor.
İ7 2670QM 2.20GhZ
HD 7690M XT
İntel HD 3000
2X4 GB DDR3 1333MhZ
750GB HDD
+512 GB SSD
+16 GB Ram

Dediklerin yapılabilir. Ama o kadar alacağın o SSD, RAM, PSU, ekran kartı, eGPU için gerekli olan aparatlar vs. deyince masraf bayağı büyüyor. eGPU ile laptop, laptop olmaktan çıkıyor. Masaüstü sisteme dönüşüyor yani bildiğin. Onun yerine bu laptopu satıp üstüne bu kadar şeyin parasını koyduğun zaman sıfır kasa dizilir cidden. Uğraşmaya hiç gerek yok. Eski bir laptop yapacağın masrafa falan değmez gerçekten.

Dediklerin yapılabilir. Ama o kadar alacağın o SSD, RAM, PSU, ekran kartı, eGPU için gerekli olan aparatlar vs. deyince masraf bayağı büyüyor. eGPU ile laptop, laptop olmaktan çıkıyor. Masaüstü sisteme dönüşüyor yani bildiğin. Onun yerine bu laptopu satıp üstüne bu kadar şeyin parasını koyduğun zaman sıfır kasa dizilir cidden. Uğraşmaya hiç gerek yok. Eski bir laptop yapacağın masrafa falan değmez gerçekten.

Ya durum şu bu laptop dediğim gibi hediye ve satamam :/ yani ekran kartı 800TL eGPU 300 PSU var elimde SSD RAM 800TL 1900TL civarı dediğin gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı