Çözüldü HP Pavilion laptop dondu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Seyhmus1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, YouTube'da video izlerken laptop dondu. Güç tuşuna basıp bilgisayarı resetlemeye çalıştım ekran kapandı, güç tuşu dünden beri açık kalmış durumda ve hiçbir tepki vermiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. (güç tuşuna 15 saniye basılı tutmama rağmen kapanmıyor)

Hocam 7 vida tutuyor sadece. Ama vidaları söktükden sonra kasayı çıkartması da zor. Bilmiyorsanız sakın bulaşmayın.
Birde bilgisayar açık kalmış. Kapalı da değil yani. Bataryayı anakarttan sökerken zarar verebilir yanlışıkla.

Daha önce yapmadığım için riske girmek istemiyorum açıkçası.
En doğrusu. Kapat tuşuna daha da basmayı deneyin. 30 saniye falan basın bence. Bende de bazen tuş kilitlenebiliyor. Eğer yine tepsi vermezse bilgisayarcıya götürmenize tavsiye ederim.

Bir dakika basılı tuttum yine olmadı. Şehir dışındayım hiçbir bilgisayarcı da tanımıyorum. Bilgisayarın kapanmasını bekleyeceğim bu şekilde ama işin tuhaf yanı bilgisayar şarjda olmamasına rağmen şarj ışığı da yanıyor. Şarja takıp çıkardım yine aynı.

Geri
Yukarı