HP Pavilion laptop RAM tavsiyesi

birisi03

Kilopat
Daha fazla  
HP Pavilion bilgisayarımda 2 adet yuva bulunuyor. Bir yuvada resimdeki bellek takılı. Bir tane daha bellek takmak istiyorum. İnternette bir sürü seçenek var fakat benim almam gereken hangisi bilmiyorum. Hangisini almalıyım. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-01-23 at 16.48.56.jpeg
    WhatsApp Image 2020-01-23 at 16.48.56.jpeg
    183,6 KB · Görüntüleme: 38
HP Pavilion bilgisayarımda 2 adet yuva bulunuyor. Bir yuvada resimdeki bellek takılı. Bir tane daha bellek takmak istiyorum. İnternette bir sürü seçenek var fakat benim almam gereken hangisi bilmiyorum. Hangisini almalıyım. Teşekkür ederim.
8GB 2666 MHz DDR4 bir RAM lazım. Marka da mümkünse aynı (Kingston) olsun. CL değeri de aynı olsa daha iyi olur ama elinizdekinin CL değerini göremedim.

Evet ama o değer size ait ise DDR4 için CL10 biraz fazla düşük geldi.
RAM yükseltmesi yapmam mantıklı değil ozaman? CPU-Z'yi kurcalarken bellek hızının yanında parantez içinde 1333 mhz yazdığını gördüm. Bellek frekanı gerçekten de 1333 mhz ise biostan artırmam gerekir? Belki performans sorunumu böyle aşabilirim?

RAM yükseltmesi yapmam mantıklı değil ozaman? CPU-Z'yi kurcalarken bellek hızının yanında parantez içinde 1333 mhz yazdığını gördüm. Bellek frekanı gerçekten de 1333 mhz ise biostan artırmam gerekir? Belki performans sorunumu böyle aşabilirim?
O değeri 2 ile çarpacaksın yani değer 2666MHz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı